Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Біоморфологія видів роду Corydalis DC. Закарпаття

Біоморфологія видів роду Corydalis DC. Закарпаття

Назва:
Біоморфологія видів роду Corydalis DC. Закарпаття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,03 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка
На правах рукопису
Пекар Ярославна Петрівна
УДК 581.4: 635.965.287 (477.87)
Біоморфологія видів роду Corydalis DC.
Закарпаття
03.00.05 - ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ботаніки та в Міжвідомчій науково- дослідній лабораторії охорони природних екосистем (МНДЛ ОПЕ) Ужгородського державного універсистету.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Комендар Василь Іванович
Ужгородський державний університет
Науковий керівник МНДЛ ОПЕ
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
МЕЛЬНИК ВІКТОР ІВАНОВИЧ
Національний ботанічний сад
ім. М.М.Гришка НАН України,
старший науковий співробітник,
завідуючий відділом природньої
флори
кандидат біологічних наук
ШЕВЕРА МИРОСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ
Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного
НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут екології Карпат НАН України, м. Львів
Захист відбудеться “10” листопада 2000 р. о 1000 годині київ.часу на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою:
01014, м. Київ – 14, вул. Тимирязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою:
01014, м. Київ – 14, вул. Тимирязєвська, 1.
Автореферат розісланий “3” жовтня 2000 р.
Вчений секретар Горєлов О.М.
Спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ріст науково- технічного прогресу та індустріалізація людського суспільства і пов’язане з ними забруднення навколишнього середовища викликають дестабілізацію природних екосистем, спричинюють зникнення не тільки популяцій, але й видів живих організмів. Тому, зрозуміло, одним з головних завдань людства, згідно положень Конвенції про збереження біорізноманіття (Rio de Janeiro, 1992) та резолюцій Міжнародної конференції Planta Europa (Hyeres, 1995), є збереження генофонду всього органічного світу і розробка наукових основ природокористування.
В зв’язку з цим особливо актуальними є вивчення і оцінка стану рідкісних та зникаючих видів рослин як компонентів екосистем на популяційному рівні з метою їх охорони.
Рід Corydalis DC. – один із маловивчених таксонів флори Євразії. До цього часу не розроблена внутрішньородова систематика. З проблем біоморфології видів наявні окремі відомості і майже немає робіт, в яких би висвітлювалися ці питання на популяційному рівні. Відсутні дані, що стосуються впливу еколого- фітоценотичних факторів на біоморфологію особин, демографічні характеристики та структуру популяцій видів роду Corydalis.
Corydalis cava Schweigg. et Koerte та C.solida (L.) Clairville -третинні релікти бореальних лісів Євразії, що в Карпатах приурочені до первинних дубових (лише C.solida), дубово-букових, букових та буково-ялинових лісів і виявляються індикаторами лісорослинних умов та стану фітоценозів, до яких вони входять.
Відомо, що ні один із видів роду Corydalis не занесено ні до “Червоної книги України”, ні до регіонального “Червоного списку Закарпаття”.
C.lutea (L.) D.C. -- південно- альпійський елемент флори із субсередзем-номорським типом ареалу, рідкісний для флори Закарпаття вид.
С.cava та C.solida потребують охорони, оскільки зростають переважно в букових лісах, що за останні десятиріччя піддаються інтенсивним суцільним рубкам головного користування. Таке ведення лісового господарства стимулює на схилах гір інтенсивні ерозійні процеси, під час яких вимивається не тільки дрібнозем, але й насіння, сходи та підземні органи рослин як видів роду Corydalis так і значної кількості червонокнижних видів рослинного покриву бучин (Galanthus nivalis L., Scilla bifolia ssp. subtriphylla (Schur) Dom., Leucojum vernum L., Crocus heuffelianus Herb., Lilium martagon L.).
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами, планами.
Робота є частиною наукової тематики кафедри ботаніки УжДУ “Розробка наукових основ охорони рідкісних та корисних рослин Українських Карпат”, яка впродовж більше 20 років під керівництвом проф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Біоморфологія видів роду Corydalis DC. Закарпаття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок