Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КИЛИМ ПІВНІЧНОЇ БУКОВИНИ ХХ СТ. ТРАДИЦІЇ ТА НОВАТОРСТВО

КИЛИМ ПІВНІЧНОЇ БУКОВИНИ ХХ СТ. ТРАДИЦІЇ ТА НОВАТОРСТВО

Назва:
КИЛИМ ПІВНІЧНОЇ БУКОВИНИ ХХ СТ. ТРАДИЦІЇ ТА НОВАТОРСТВО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,21 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ
На правах рукопису
ДУТКА
Вікторія Валеріївна
УДК 745.52 (09) (477.85) “19”
КИЛИМ ПІВНІЧНОЇ БУКОВИНИ ХХ СТ. ТРАДИЦІЇ
ТА НОВАТОРСТВО
17.00.06 — декоративне і прикладне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів — 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Львівській національній академії мистецтв на кафедрі історії та теорії мистецтва
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства,
доцент кафедри прикладного та декоративно
мистецтва Косівського інституту
прикладного та декоративного мистецтва
Львівської національної академії мистецтв
Гринюк Марія Миколаївна
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства,
старший науковий співробітник
Інституту народознавства НАН України
Никорак Олена Іванівна
кандидат мистецтвознавства,
доцент кафедри гуманітарних дисциплін
Львівського державного університету
фізичної культури
Падовська Олена Мирославівна
Захист відбудеться 12 жовнтя 2007 р. о “15” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.103.01 у Львівській національній академії мистецтв за адресою: 79011, м.Львів, вул.Кубійовича, 38.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної академії мистецтв
(79011, м.Львів, вул.Кубійовича, 38).
Автореферат розісланий “26” липня 2007 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства,
доцент Кусько Г.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кожен народ у процесі свого етнокультурного розвитку тяжіє до тих форм самовираження, які найкраще відображають його світогляд, відповідають його національному характеру, естетичним смакам. До таких виразників, що уособлюють художньо-матеріальну культуру українців, належить килимарство.
Український килим різноманітно представлений багатьма регіональними виробництвами, зокрема Полтавщини та Чернігівщини, Київщини, Волині та Львова, а також Поділля, Прикарпаття, Закарпаття, Буковини. Серед них яскравою, самобутньою складовою залишається килимарство Буковини. Культура цього регіону є наслідком своєрідного симбіозу українських, молдавських, румунських нашарувань. Ткацтво тут має свою виражену специфіку, що вирізняє його з поміж різноманіття вітчизняного художнього текстилю.
Окремої уваги заслуговує висвітлення буковинського килимарства в різних трансформаціях та похідних формах, особливо на тлі загального розвитку українського художнього текстилю ХХ ст. Одним із важливих аспектів виступає питання ідентифікації буковинського художнього текстилю у сьогоднішньому, глобальному за характером просторі декоративного мистецтва, що уніфікує та синтезує різні джерела. Це питання тісно пов’язане із проблемою традиції й новаторства у сучасному мистецтві. У цьому контексті історія розвитку українського художнього текстилю впродовж ХХ ст. дозволяє простежити перетворення килима у різних творчих майстернях — народного майстра, художника промислового виробництва та художника декоративного мистецтва, відображаючи таким чином тяглість традиції в сучасності, її перспективи у контексті новаторських змін.
Актуальність дослідження визначається тим, що, представлена на професійному художньому рівні вижницькою фаховою школою текстилю, буковинська килимарська традиція донині залишається активною складовою мистецького процесу. Комплексне дослідження килимарства Буковини ХХ ст. — від традиційних форм до сучасних методів їх інтерпретації, дає можливість побачити ступінь вираження таких категорій, як традиція та новаторство в українському текстилі в цілому.
Вивчення художніх промислів, як й усієї традиційної культури, належить до актуальних напрямів сучасних вітчизняних гуманітарних досліджень. Фігурує у цьому контексті й буковинський килим. Однак, його висвітлення у мистецтвознавстві фрагментарне і здебільшого є частиною комплексних досліджень з питань українського декоративно-прикладного мистецтва, килимарства або художнього текстилю.
Актуальним є характер висвітлення матеріалу, за яким північно-буковинський килим виступає не тільки як сформована традиція, а як явище динамічне, що розвивається в часі та видозмінюється згідно із тенденціями художнього текстилю ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КИЛИМ ПІВНІЧНОЇ БУКОВИНИ ХХ СТ. ТРАДИЦІЇ ТА НОВАТОРСТВО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок