Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД ТА ПРИЛАД ВІДЦЕНТРОВОЇ СЕДИМЕНТАЦІЇ ФОРМОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ КРОВІ

МЕТОД ТА ПРИЛАД ВІДЦЕНТРОВОЇ СЕДИМЕНТАЦІЇ ФОРМОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ КРОВІ

Назва:
МЕТОД ТА ПРИЛАД ВІДЦЕНТРОВОЇ СЕДИМЕНТАЦІЇ ФОРМОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ КРОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Дацок Олег Михайлович
УДК 615.47:616-074
МЕТОД ТА ПРИЛАД ВІДЦЕНТРОВОЇ СЕДИМЕНТАЦІЇ
ФОРМОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ КРОВІ
05.11.17 - Медичні прилади та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків –2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, професор
Мустецов Микола Петрович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
професор кафедри біомедичних електронних пристроїв та систем
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Манойлов В'ячеслав Пилипович,
Житомирський інженерно–технологічний інститут
Міністерства освіти та науки України,
завідувач кафедри медичних приладів та систем
кандидат технічних наук, докторант Поворознюк Анатолій Іванович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”
Міністерства освіти та науки України,
професор кафедри обчислювальної техніки і програмування
Провідна установа:
АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань,
Національне космічне агентство України, м. Харків
Захист відбудеться " 5 " 10 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.05 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою:61166, Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий "3" 09 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ Мустецов М.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження швидкості осідання еритроцитів крові (ШОЕ) широко використовується в клінічній лабораторній практиці для діагностики запальних і ряду специфічних захворювань, а також для контролю за ходом їх лікування. Так, наприклад, вимір ШОЕ є обов'язковим при клінічних дослідженнях крові, при діагностиці ревматологічних, дерматологічних і алергологічних захворювань. У стандартній постановці тесту за Панченковим вимірюється висота стовпчика чистої плазми, що утворилася над осідаючими під дією сили ваги еритроцитами через одну годину після початку дослідження. Діапазон нормальних значень ШОЕ досить широкий (2-10 мм/год у чоловіків та 2-15 мм/год у дітей та жінок), тому, незважаючи на численні дослідження, не існує єдиного трактування як фізичної картини, так і діагностичної цінності показника седиментації, що дозволяє визначати його як обмежений диференційно-діагностичний тест. Характер осідання визначається кількістю еритроцитів, їх морфологічними, фізико-хімічними особливостями, агрегаційною здатністю та складом плазми крові. Процес осідання еритроцитів не є монотонним і його динаміка залежить не тільки від наявності або відсутності запалення, але і від загального стану людини, тому параметри динаміки осідання червоної крові можуть служити додатковими діагностичними показниками. Так, облік динаміки осідання за виміром сигма-ШОЕ, дозволяє підвищити ефективність діагностики псоріазу (з 74% при стандартній постановці тесту до 89%).
Оскільки дослідження динаміки седиментації формових елементів крові є надзвичайно трудомістким процесом, а відповідна апаратура відсутня, то розробка медичних приладів, що автоматизують визначення основних показників динаміки осідання, є актуальною.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до плану науково–дослідницьких робіт за темами “Дослідження і розробка системи інтегральної діагностики стану здоров'я людини за біоенергетичними показниками” № 177–1 (номер держреєстрації 0193U039088), “Розробка та впровадження в медичну практику комплексу діагностичних комп'ютерних систем” № 331 (номер держреєстрації 0193U039132) та науково-дослідної роботи Українського НДІ дерматології та венерології АМН України (номер держреєстрації 0197V015567, шифр ОК 46.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОД ТА ПРИЛАД ВІДЦЕНТРОВОЇ СЕДИМЕНТАЦІЇ ФОРМОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ КРОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок