Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІДЕЙ СОЦІАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ (друга половина XX століття)

РОЗВИТОК ІДЕЙ СОЦІАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ (друга половина XX століття)

Назва:
РОЗВИТОК ІДЕЙ СОЦІАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ (друга половина XX століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,29 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЧЕРТОВА Кіра Миколаївна
УДК 37.013.42 (477) (09)
РОЗВИТОК ІДЕЙ СОЦІАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ
(друга половина XX століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Ваховський Леонід Цезаревич, Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, декан історичного факультету.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Штефан Людмила Андріївна, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, професор кафедри історії педагогіки і порівняльної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент Заверико Наталія Віталівна, Запорізький національний університет, завідувач кафедри проблем керування і соціальної педагогіки.
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України (м. Луцьк).
Захист дисертації відбудеться 20 квітня 2007 р. о 9 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розіслано 20 березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічні, політичні, соціальні та культурні процеси, що відбуваються в Україні в останнє десятиліття, обумовили актуалізацію соціально-педагогічної проблематики у вітчизняній педагогічній науці. Це пов’язано з тим, що реформування сучасного українського суспільства супроводжується загостренням соціальних проблем. На нинішньому етапі в нашій країні існує велика кількість соціально незахищених громадян, значна частина яких – підростаюче покоління. Збільшилася дитяча безпритульність і, як наслідок, злочинність та вживання наркотиків, у молодіжному середовищі значно поширилося безробіття, що призводить до посилення соціальної нестабільності.
За таких умов виникає нагальна потреба у створенні системи соціалізації дітей та молоді, яка б відповідала викликам часу й забезпечувала соціальну адаптацію підростаючих поколінь, допомагала згладити кризові моменти, характерні для перехідного періоду в нашій країні. Не випадково Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті націлює на формування самостійності й самодостатності особистості, піднесення її соціальної активності задля зміцнення демократичних основ громадянського суспільства й прискорення його розвитку.
Складовою частиною соціалізації є соціальне виховання як цілеспрямований процес, що сприяє засвоєнню системи соціальних знань, норм і цінностей, соціального досвіду й забезпечує ефективну регуляцію соціальної поведінки особистості. Саме тому освітньо-виховні заклади повинні не тільки дбати про навчання, а й упроваджувати накопичений соціальний досвід у виховний процес з тим, щоб сприяти соціальному розвитку вихованців і формуванню повноцінних громадян України.
З отриманням незалежності в 1991 році в Україні було офіційно введено інститут соціальних педагогів і соціальних працівників, розпочалося створення державної системи соціального захисту населення й соціально-педагогічної діяльності. Це активізувало наукові дослідження в галузі соціальної педагогіки та соціальної роботи. Фахівці переконані, що становлення й розвиток соціальної педагогіки як науки та галузі практичної діяльності, підвищення ефективності соціального виховання можливі лише на основі глибокого вивчення історичного досвіду соціально-педагогічної роботи, виявлення можливостей його модернізації й творчого використання в сучасних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІДЕЙ СОЦІАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ (друга половина XX століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок