Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ НЕЙРОПОДІБНОЇ ОБРОБКИ ДАНИХ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ НЕЙРОПОДІБНОЇ ОБРОБКИ ДАНИХ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ НЕЙРОПОДІБНОЇ ОБРОБКИ ДАНИХ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Куперштейн Леонід Михайлович
УДК 681.325
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ НЕЙРОПОДІБНОЇ ОБРОБКИ ДАНИХ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ
Спеціальність 05.13.05 — Елементи та пристрої обчислювальної
техніки та систем керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Васюра Анатолій Степанович,
Вінницький національний технічний університет,
професор кафедри автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Богаєнко Іван Миколайович,
Науково-виробнича корпорація “Київський інститут автоматики”, заступник генерального директора
доктор технічних наук, професор
Кичак Василь Мартинович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри телекомунікаційних систем і телебачення
Провідна установа: | Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Міністерства транспорту та зв’язку України і НАН України, відділ інформаційних технологій і систем,
м. Львів
Захист відбудеться “26” травня 2007 р. о 930 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, к. 210 ГУК.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
 
Автореферат розісланий “20” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На теперішній час при розробці та використанні обчислювальної техніки та систем керування велика увага приділяється підвищенню швидкості обчислень через розпаралелення процесів обробки інформації за допомогою нейромережевих технологій. Адже на противагу звичайній фон-Неймановській архітектурі, яка є послідовною за своєю природою, штучні нейронні мережі виграють за рахунок обробки з масовим паралелізмом. Отже, задачі обробки, аналізу зображень та сигналів, ідентифікації та керування динамічними об’єктами, розпізнавання образів, керування фінансовою діяльністю та ін. з великою продуктивністю розв’язуються системами, розробленими на базі нейромережевої технології.
Водночас, при моделюванні способів організації та функціонування найпростіших нейроподібних структур існує проблема адекватного відтворення основних функцій порогового нейрона, а саме, накопичення зважених вхідних даних шляхом їхнього підсумовування і порівняння отриманої суми з порогом. Операція підсумовування векторного масиву даних є однією з основних операцій у нейрооброці і не має відповідного рівня паралелізму. Відсутність цієї властивості значно збільшує час обробки даних у нейромережі. До того ж, порівняння з порогом здійснюється після отримання суми зважених величин, а не паралельно із підсумовуванням, що також набагато уповільнює процес обробки. Тому доцільно було б реалізувати суміщення операцій паралельного підсумовування та порівняння з порогом обробки, яке дозволило б отримати вихідний сигнал нейрона, не виконуючи остаточного формування зваженої суми. Найбільш придатним для такої реалізації є відомий спосіб паралельного підсумовування за методом різницевих зрізів (РЗ), який є різновидом відомого методу паралельного додавання тривалостей групи часових інтервалів, запропонованого провідним вченим у цій галузі науки проф. Кожем’якою В.П.
Українська школа багато років посідає провідні позиції з цього напряму в світовій науці. Значний внесок у розвиток методів та засобів нейронних та нейроподібних структур зробили: Глушков В.М., Амосов М.М., Грицик В.В., Шлезінгер М.І., Айзенберг Н.Н., Куссуль Е.М., Різник О.М., Свєчніков С.В., Кожем’яко В.П., Вінцюк Т.К., Гече Ф.Е., Ткаченко Р.О., Вальковський В.О., Бунь Р.А., Ященко В.О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ НЕЙРОПОДІБНОЇ ОБРОБКИ ДАНИХ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок