Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВІ МЕТОДИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯБАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ФІНАНСОВІ МЕТОДИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯБАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ФІНАНСОВІ МЕТОДИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯБАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Версаль Наталія Іванівна
УДК 336.717; 336.76(477)
ФІНАНСОВІ МЕТОДИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів, грошового обігу та кредиту в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Василик Остап Дмитрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Савлук Михайло Іванович,
Українська фінансово-банківська школа,
директор (м. Київ)
кандидат економічних наук,
Буковинський Станіслав Альбінович,
керівник апарату Ради Національного банку України (м. Київ)
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування НАН України, відділ фінансово-бюджетного прогнозування (м. Київ)
Захист відбудеться “3” жовтня 2001 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90а, ауд. 704.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий “31” серпня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат економічних наук Жилінська О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Банківська система є важливою складовою економічної системи держави. Забезпечення стабільного прозорого функціонування банківських установ є однією з умов виходу української економіки з кризи. Виконання цієї умови в трансформаційний період можливе лише за наявності інституту регулювання. У вітчизняній економічній літературі до останнього часу відсутні комплексні дослідження з питань регулювання діяльності комерційних банків. Простежується й однобічне трактування поняття регулювання, яке розглядається лише з позицій держави, що в свою чергу свідчить про спрощений підхід до вивчення питання регулювання банківської діяльності, і потребує подальшої розробки. Відкритим залишається питання щодо узгодження цілей регулювання банківської діяльності, а саме: стабільність банківських установ, стабільність економіки та захист інтересів кредиторів, і насамперед, вкладників банку.
Вимагає наукового обґрунтування створення системи фінансових методів регулювання діяльності комерційних банків, яка б відповідала трансформаційним процесам в Україні. До сьогодні існують значні розбіжності в тлумаченні таких понять як фінансові методи та фінансові інструменти, відсутні чіткі рекомендації щодо їх впорядкування. Відчувається брак ґрунтовних досліджень взаємодії фінансових інструментів, і насамперед, фінансових нормативів. У зв'язку з тим, що значна кількість фінансових інструментів знаходиться в розпорядженні центрального банку, виникає потреба пошуку альтернатив у складі суб'єктів регулювання.
Застосування фінансових методів в регулюванні банківської діяльності активно досліджується світовою економічною наукою. Зацікавленість у вивченні цих питань виникає вже на початку ХІХ ст., однак наукового характеру вона набуває на початку ХХ ст. Проблематиці державного регулювання економічних процесів присвячено чимало праць як вітчизняних, так і зарубіжних вчених, а саме роботи Кейнса Дж.М., Ерроу К., Тінбергена Я., Самуельсона П., Лівшиця А.Я., Шамхалова Ф.І., Михасюка І.Р., Пікулькіна В.А., Кулієва Т.А. та інших видатних вчених. Ознайомлення з вказаними науковими роботами дало змогу більш систематизовано підійти до дослідження конкретних проблем державного регулювання, і насамперед питань регулювання банківської діяльності. Відповідно питанням регулювання банківської діяльності присвячено чимало праць зарубіжних вчених, а саме Роуза П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІНАНСОВІ МЕТОДИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯБАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок