Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕЦВИДИ ТЕХНІЧНИХ ДОКУМЕНТІВ: КНИГОЗНАВЧИЙ ТА БІБЛІОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТИ

СПЕЦВИДИ ТЕХНІЧНИХ ДОКУМЕНТІВ: КНИГОЗНАВЧИЙ ТА БІБЛІОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
СПЕЦВИДИ ТЕХНІЧНИХ ДОКУМЕНТІВ: КНИГОЗНАВЧИЙ ТА БІБЛІОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,20 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
імені В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ПАСІЧНИК Людмила Петрівна
УДК 002.2:168.2+002.2:016
СПЕЦВИДИ ТЕХНІЧНИХ ДОКУМЕНТІВ: КНИГОЗНАВЧИЙ ТА БІБЛІОГРАФІЧНИЙ
АСПЕКТИ
Спеціальність 07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
ОМЕЛЬЧУК ВОЛОДИМИР ЮХИМОВИЧ,
Національна бібліотека України
імені В.І. Вернадського,
завідувач відділу національної бібліографії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
БОРЯК ГЕННАДІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Державний комітет архівів України,
заступник голови
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
АНТОНЕНКО ІРИНА ПЕТРІВНА,
Національна бібліотека України
імені В.І. Вернадського,
завідувач відділу каталогізації
Провідна установа Львівська наукова бібліотека імені
В. Стефаника НАН України,
відділ бібліотекознавства, м. Львів
Захист відбудеться “26” січня 2007 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського за адресою: 03039, м. Київ, просп. 40-річчя Жовтня, .
З дисертацією можна ознайомитися у читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського: 03039, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий “25” грудня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук А. О. ЧЕКМАРЬОВ
Загальна характеристика роботи
Актуальність та стан дослідження теми. Оптимізація документального наповнення інформаційної інфраструктури і організація міжнародного взаємообміну науково-технічною інформацією неможливі без ґрунтовного вивчення всіх видів інформаційних ресурсів, які використовуються вченими, спеціалістами різних галузей та сфер у науковій та практичній діяльності. Значну частину інформаційних ресурсів науково-технічної інформації становлять спецвиди технічних документів (СТД): патентні документи, нормативні документи із стандартизації (НДС), промислові каталоги.
Інформація, що міститься в цих документах, є визначальним фактором підвищення ефективності та якості фундаментальних і прикладних досліджень. Детальна, точна, чітко структурована, вона містить оригінальні ідеї, неординарні підходи до вирішення існуючих у певній галузі проблем, забезпечує практику необхідними відомостями про найбільш надійні показники рівня науково-технічного розвитку в конкретних галузях.
На початку 1990-х рр., після здобуття незалежності, Україна отримала окремі фрагменти систем охорони промислової власності та стандартизації колишнього СРСР, які до того ж потребували докорінної перебудови відповідно до принципів ринкової економіки та стратегії входження країни до світового економічного, політичного й соціокультурного просторів.
Інноваційний шлях розвитку, що визнаний сьогодні найбільш оптимальним для розвитку економіки України, супроводжується постійним оновленням технологій, товарів та послуг різного призначення, зростанням їх конкурентоспроможності як на внутрішньому, так і зовнішньому ринках. Ці процеси потребують використання результатів науково-технічної діяльності, що відображаються у спецвидах технічних документів.
Перехід України до ринкових відносин призвів до якісних змін у сферах створення та поширення СТД. Динамічність цих змін спричинила відставання теоретичних засад дослідження СТД від практичних нововведень. Виходячи з того, що вітчизняна промисловість повинна забезпечити випуск продукції, яка за своїми техніко-економічними показниками відповідала б світовому рівню, одним з важливих завдань, що постає перед суспільством, є вдосконалення Національної системи науково-технічної інформації (НСНТІ). Це передбачає належну організацію процесів створення і надання споживачам науково-технічної інформації, в тому числі й тієї, що містять СТД.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СПЕЦВИДИ ТЕХНІЧНИХ ДОКУМЕНТІВ: КНИГОЗНАВЧИЙ ТА БІБЛІОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок