Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН В ПРОЦЕСІ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН В ПРОЦЕСІ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН В ПРОЦЕСІ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,84 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
СТАРИНЕЦЬ Олександр Георгійович
УДК 321.329.7
ВЛАДА І МОЛОДЬ:
ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН В ПРОЦЕСІ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність: 23.00.02 — політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ-2004


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
на кафедрі політології Одеського державного економічного
університету
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Соколов В'ячеслав Миколайович,
професор кафедри політології
Одеського державного економічного університету
Офіційні опоненти доктор філософських наук,
член-кореспондент НАН України Михальченко Микола Іванович
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат політичних наук
Білоус Артур Олександрович
журнал “Нова політика”,
шеф-редактор
Провідна установа: Одеська національна юридична академія МОН України, кафедра соціальних теорій.
Захист відбудеться “27” квітня 2004 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН Україні за адресою: 01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8, кім. № 202.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН Україні за адресою: 01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8, кімн. №218.
Автореферат розісланий “25”березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук Ю.А.ЛЕВЕНЕЦЬ


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Кожне нове покоління — це черговий крок в розвитку цивілізації. Спираючись на досвід попередників, на результати їх праці, молодь додає свій внесок у розвиток суспільства, докладаючи до цього свої активні творчі сили. Зміна поколінь являє собою певний етап, який має свої характерні риси, що сформувалися в ході його становлення, вони включають існуючі традиції, сприйняття конкретних життєвих цінностей і пріоритетів.
Молоде покоління є відносно стабільною соціальною групою, яка вимагає до себе постійної уваги не тільки сім'ї, але і держави, всього суспільства. Виховання нового покоління здійснюється відповідно до конкретної соціальної, політичної і економічної ситуації, з урахуванням необхідності формування в молодих людях якостей, адекватних до необхідних умов суспільного і державного будівництва, поступального розвитку суспільства. Молодь являє собою складний і масштабний об'єкт дослідження, що, відповідно, вимагає своїх підходів в його вивченні з урахуванням часу, з одного боку, а, з другого, це — активний суб’єкт суспільно — політичної діяльності. Тому суб’єкт — об’єктні відносини, в тому числі і в частині “молодь і політика” видаються однією з важливіших суспільних проблем.
Актуальність дисертаційного дослідження полягає також у тому, що вивчення молодіжної проблематики пов'язане з важливістю самої проблеми — державною молодіжною політикою, яка здійснюється в Україні в роки незалежності і суверенітету на принципово інших правових, політичних і інших засадах. Стрижнем вказаної проблеми виступають безпосередні взаємовідносини влади як такої і молоді, як найбільшої соціальної групи суспільства. Тим більш необхідно враховувати, що нова політична система, поява різних форм власності, економічні труднощі в країні значною мірою деформували не лише духовні засади, але й колишні форми і методи роботи з молоддю, що безумовно сприяло ускладненням в процесі виховання і соціалізації нового покоління.
Актуальність проблеми, яка вивчається, обумовлена і тим, що простежується участь політичних інститутів в процесі взаємовідношень владних структур і молоді, її інституціоналізації, що в результаті перетворює це політичне явище в формалізований, упорядкований процес з певною структурою відносин і дозволяє співвіднести як поточні, так і стратегічні задачі державної молодіжної політики загалом. Крім того, розв'язання молодіжних проблем прискорить зміцнення дієвості конституційного управління в країні, скоординує і уточнить подальший розвиток правової системи і активізації всіх гілок влади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН В ПРОЦЕСІ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок