Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> клініко-функціональна діагностика нефропатії у коней

клініко-функціональна діагностика нефропатії у коней

Назва:
клініко-функціональна діагностика нефропатії у коней
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,05 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
жила інна анатоліївна
УДК 619:616.61–071:636.1
клініко-функціональна діагностика нефропатії
у коней
16.00.01 – діагностика і терапія тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – доктор ветеринарних наук
Головаха Володимир Іванович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
доцент кафедри терапії та клінічної діагностики
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Кондрахін Іван Петрович
Південний філіал „Кримський агротехнологічний
університет” Національного аграрного університету,
завідувач кафедри терапії та клінічної діагностики
кандидат ветеринарних наук, доцент
Локес Петро Іванович
Полтавська державна аграрна академія,
завідувач кафедри терапії
Провідна установа – Харківська державна зооветеринарна академія
Міністерства аграрної політики України,
кафедра внутрішніх хвороб тварин, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “7” __липня_____ 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 у Білоцерківському
державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква,
вул. Ставищанська, 126; навчальний корпус № 8, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “_4__” __липня____ 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Стадник П.О.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Упродовж декількох тисяч років кінь є незамінним помічником людини (Стерри П., 1995). Проте, у 70-х – на початку 90-х років двадцятого століття коням не приділялося належної уваги, що й призвело до зубожіння галузі конярства. Однак, за останній період відношення до коней докорінно змінилося. Цим благородним тваринам все більше і більше почали приділяти уваги. Водночас навіть незначні порушення в утриманні, годівлі та тренінгу коней можуть призвести до виникнення різноманітних захворювань, які перебігають з ураженням багатьох органів і систем, у тому числі і ренальної.
У гуманній медицині розроблено ряд методів для виявлення патології ренальної системи (Шанин В.Ю., 1998). У ветеринарній літературі такої інформації в галузі конярства обмаль, оскільки у коней досить складно застосовувати інструментальне дослідження нирок. Найбільш інформативним методом діагностики нефропатії залишається біохімічний аналіз сироватки крові і сечі тварин (Schott H.C., 1997). Проте сеча коней має ряд особливостей (Robinson N.E., 1983) і тому методи її дослідження, які використовують у ветеринарній медицині для аналізу сечі сільськогосподарських і домашніх тварин, не завжди є об’єктивними. У зв’язку з цим надзвичайно важливо правильно вибрати інформативні тести і методи аналізу для оцінки функціонального стану ренальної системи і точно інтерпретувати їх результати. Отже, обраний напрям досліджень є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом державної теми „Теоретичне та експериментальне обґрунтування методів ранньої діагностики, профілактики і терапії хвороб печінки, нирок, серця, передшлунків та обміну речовин (кетоз, остеодистрофія, гіпокальціємія, гіпофосфатемія, мікроелементози, А- і D-гіповітамінози) за множинної внутрішньої патології у сільськогосподарських тварин (високопродуктивних корів, коней, свиней), собак і птиці та впровадження їх у виробництво”, яка виконується на кафедрі терапії та клінічної діагностики Білоцерківського державного аграрного університету протягом 2000–2005 років (реєстраційний номер 0130U004460). Тема включена до галузевої науково-технічної програми УААН на 2001–2005 роки „Забезпечення ветеринарно-санітарного благополуччя в Україні” (завдання 13.113).
Мета роботи – розробка інформативних методів діагностики ураження нирок на основі вивчення видових особливостей їх функціонального стану у клінічно здорових і хворих коней.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: клініко-функціональна діагностика нефропатії у коней

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок