Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОБУДОВА І КОНТРОЛЬ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ВОЛЕЙБОЛІСТОК НА ЕТАПІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ

ПОБУДОВА І КОНТРОЛЬ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ВОЛЕЙБОЛІСТОК НА ЕТАПІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ПОБУДОВА І КОНТРОЛЬ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ВОЛЕЙБОЛІСТОК НА ЕТАПІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,85 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
КУДРЯШОВ ЄВГЕН ВІКТОРОВИЧ
УДК: 796.325.015.1
ПОБУДОВА І КОНТРОЛЬ ТРЕНУВАЛЬНОГО
ПРОЦЕСУ ВОЛЕЙБОЛІСТОК НА ЕТАПІ
СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ
24.00.01 – олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Максименко Георгій
Миколайович, Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
спортивних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Єрмаков Сергій Сидорович,
Харківська державна академія дизайну і мистецтв, проректор з
науково-дослідної роботи
кандидат педагогічних наук, доцент Страшинський Володимир
Ілліч, Харківська державна академія фізичної культури, доцент
кафедри спортивних та рухливих ігор.
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту,
Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту,
м. Київ.
Захист відбудеться 10.09.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 64.862.01 Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
Автореферат розіслано 03.08.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С.Ашанін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. У волейболі в останні роки українські спортсменки не демонструють високих спортивних результатів на змаганнях світового рівня. В умовах боротьби на міжнародній спортивній арені до волейболісток вищих розрядів ставляться високі вимоги: наявність універсальності в підготовці, високий рівень виконання специфічної ігрової діяльності в команді, атлетична підготовка. Удосконалення цих сторін підготовленості є важливим питанням сучасного волейболу.
Аналіз науково-методичної літератури показав, що ефективність побудови тренувального процесу юних спортсменок може бути досягнута передусім за рахунок підвищення якості керування підготовкою (Г.М. Максименко, 1976-2003; В.Г.Алабін, А.В.Алабін, В.П.Бізін, 1993; В.А.Запорожанов, 1994; В.Н.Платонов, 1997; В.П.Філін, 1997; Л.П.Матвеєв, 1999).
Підготовку спортсменів прийнято розглядати як керований процес, ефективність якого можна підвищити, якщо на практиці реалізується обґрунтована система педагогічного контролю (В.С.Келлер, В.Н.Платонов, 1993; Ю.В.Верхошанський, 1993; Л.П.Матвеєв, 1999; Н.А.Носко, 1999; В.В.Мулик, 2002; Г.М. Максименко, 2003).
У зв'язку з цим найважливішою передумовою підвищення ефективності керування тренувальним процесом юних волейболісток є удосконалення педагогічного контролю, що дозволяє одержувати інформацію про результати тренувального впливу й на основі отриманих даних вносити відповідні корективи в багаторічний процес підготовки. Сучасні вимоги значно підвищують роль тренерів, які працюють з резервом, і викликають необхідність удосконалення їхніх фахових знань про тенденції росту спортивного результату, вікові межі виконання тих або інших розрядів і розрядних вимог, що дозволяє уникнути як уповільненого, так і форсованого росту майстерності дітей і підлітків.
Підвищення спортивної майстерності волейболісток збірної команди країни перебуває в прямій залежності від розвитку юнацького волейболу. Ця обставина викликає необхідність подальшого підвищення рівня і наукового обґрунтування системи підготовки резервів майстрів. Проте рівень фізичної підготовленості молодих талантів, недостатньо багатий технічний арсенал не забезпечують необхідних передумов для повноцінної роботи в командах (Ю.Д.Желєзняк, А.В.Івойлов, 1991; Г.М.Максименко, 1992; Y.D.Zhelezniak, 1993; Н.Ж.Булгакова, В.А.Румянцев, 1993; В.Г.Бауєр, 1994; С.С.Єрмаков, 2001; І.Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОБУДОВА І КОНТРОЛЬ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ВОЛЕЙБОЛІСТОК НА ЕТАПІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок