Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ І ОПТИМІЗАЦІЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ВИПРОМІНЮЮЧИХ СИСТЕМ З ІМПЕДАНСНИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ

АНАЛІЗ І ОПТИМІЗАЦІЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ВИПРОМІНЮЮЧИХ СИСТЕМ З ІМПЕДАНСНИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ

Назва:
АНАЛІЗ І ОПТИМІЗАЦІЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ВИПРОМІНЮЮЧИХ СИСТЕМ З ІМПЕДАНСНИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,21 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Овсяніков Віктор Володимирович
УДК 621.396.67
АНАЛІЗ І ОПТИМІЗАЦІЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ВИПРОМІНЮЮЧИХ
СИСТЕМ З ІМПЕДАНСНИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ
05.12.07 – Антени та пристрої мікрохвильової техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
 
Київ – 2003

Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті
Міністерства освіти і науки України на кафедрі автоматизації проектування
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук, професор
Горобець Микола Миколайович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри прикладної електродинаміки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шифрін Яків Соломонович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки,
професор-консультант;
доктор технічних наук, професор
Усін Володимир Ананійович,
Харківський військовий університет,
професор кафедри;
доктор технічних наук
Гряник Михайло Васильович, Національний
технічний університет України “КПІ”,
професор кафедри.
Провідна установа: ВАТ “Науково – виробниче підприємство
“Сатурн“, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “10” квітня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 26.002.14 Національного технічного університету України “КПІ” (03056, м. Київ – 56, пр. Перемоги, 37, корпус 1, ауд.271а).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” (03056, м. Київ – 56, пр. Перемоги, 37).
Автореферат розісланий “6” березня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої Ради Уривський Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Антени з лінійних провідників знаходять широке застосування як складова частина радіоелектронних засобів різного функціонального призначення, що встановлюються на мобільних транспортних об'єктах, де потребуються малі розміри і маса, стійкість до вібрацій, ударних навантажень, прискорень і впливів навколишнього середовища. Це насамперед аерокосмічні апарати та наземні і надводні об'єкти.
Відомо, що розміри лінійних антен визначаються робочою довжиною хвилі приймально-передавальної апаратури і не можуть бути меншими, ніж резонансне значення, без погіршення узгодження з фідерами, що в більшості випадків неприпустимо. Частотний діапазон вібраторних антен також обмежений значеннями 15-20% за рівнем коефіцієнта стоячої хвилі по напрузі рівного двом, для петльових шлейф-вібраторів він дещо ширше. Можливості формування заданих діаграм спрямованості (ДС) чи керування ними для таких антен також обмежені.
Проте, безупинний розвиток сучасних засобів телекомунікацій, радіолокації, радіонавігації, радіоастрономії та інших галузей науки і техніки пред'являє до лінійних антен вимоги подальшої мініатюризації, розширення частотного діапазону і забезпечення можливості формування заданих ДС та керування ними. Задовольнити деякою мірою ці вимоги можна шляхом увімкнення в лінійні антени як зосереджених, так і розподілених імпедансних елементів. Однак, до цього часу позитивні якості таких антен з різними імпедансними елементами недостатньо вивчені, що не дозволяє повною мірою розкрити їх потенційні можливості і використовувати на практиці. Нечисленні публікації містять різні висновки про характеристики таких антен, що іноді навіть суперечать один одному. Короткі відомості по окремих антенах із зосередженими реактивними й активними елементами, що містяться в роботах класиків антенної техніки О.О. Пистолькорса і Г.З. Айзенберга засновані на наближених оцінках.
При увімкненнях імпедансних елементів у провідники розімкнутих чи замкнутих лінійних антен виникає ряд не вирішених дотепер питань, зокрема, проблеми відшукання оптимальних значень увімкнених імпедансних елементів і координат їх розташування на антенах, вибору їх характеру (ємнісний, індуктивний, активний або комплексний); залежність значень імпедансних елементів та координат їх увімкнення від вихідних розмірів, конфігурації і типу антен; вплив імпедансних елементів на коефіцієнт корисної дії, вхідний імпеданс, частотну смугу, ДС і інші характеристики антен; вплив випадкових флуктуацій параметрів імпедансних елементів на флуктуації характеристик антен.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: АНАЛІЗ І ОПТИМІЗАЦІЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ВИПРОМІНЮЮЧИХ СИСТЕМ З ІМПЕДАНСНИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок