Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТОХАСТИЧНІ НЕСТАЦІОНАРНІ МОДЕЛІ В ЗАДАЧАХ ОБРОБКИ ДАНИХ

СТОХАСТИЧНІ НЕСТАЦІОНАРНІ МОДЕЛІ В ЗАДАЧАХ ОБРОБКИ ДАНИХ

Назва:
СТОХАСТИЧНІ НЕСТАЦІОНАРНІ МОДЕЛІ В ЗАДАЧАХ ОБРОБКИ ДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,51 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
В современной САПР РЭА основным способом описания устройств являютс
я языки описания аппаратуры


Харківський національний університет радіоелектроніки
УДК 519.21
Черемська Надія Валентинівна
СТОХАСТИЧНІ НЕСТАЦІОНАРНІ МОДЕЛІ
В ЗАДАЧАХ ОБРОБКИ ДАНИХ
Спеціальність 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Шаронова Наталія Валеріївна, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", завідувач кафедри інтелектуальних комп’ютерних систем.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Михальов Олександр Ілліч,
Національна металургійна академія України (м. Дніпропетровськ),
завідувач кафедри інформаційних технологій та систем;
доктор фізико-математичних наук, профессор Руткас Анатолій Георгійович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри
математичного моделювання та программного забезпечення.
Захист відбудеться „18” грудня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано „16” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Безкоровайний


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Існує великий клас прикладних задач, для яких є характерною статистична нестаціонарність. Наприклад, задачі фільтрації та прогнозу випадкових процесів, поширення хвиль у турбулентній атмосфері та інші. Для розв’язання задач, для яких припущення щодо статистичної стаціонарності не виконується, використовувались певні узагальнення стаціонарних випадкових функцій, які являють собою адитивні або мультиплікативні збурення стаціонарних випадкових процесів або однорідних випадкових полів. А саме: випадкові функції зі стаціонарними приростами, які використовуються, наприклад, для моделювання атмосферної турбулентності (у роботах Моніна А.С., Яглома А.М., Ритова С.М., Тихонова В.І.), локально-стаціонарні випадкові процеси та локально-однорідні випадкові поля, які використовуються, наприклад, для моделювання поширення електромагнітних хвиль у атмосфері Венери (у роботах Ісимару А., Татарського В.І.) та інші.
Проте, спроба застосування перелічених вище моделей нестаціонарних процесів для низки задач призводить до великих похибок. Це такі задачі як побудова адекватної моделі операції хімічного рідинного травлення алюмінієвих і поліїмідних шарів гнучких кабелів і плат при дослідженні електромагнітних хвиль, які поширюються поблизу земної кулі або в іоносфері (у роботах Меня А.В., Брауде С.Я., Rickettколи припущення щодо статистичної однорідності приростів порушується. При аналізі задачі гасіння або зростання поверхневих хвиль сильною турбулентністю, наприклад, що створюється об’єктом, який рухається, також порушується статистична однорідність. Припущення, що турбулентність є статистично стаціонарною в часовій області, практично не виконується для випадку природних турбулентних течій, де середні значення усіх гідродинамічних елементів звичайно не є сталими та мають явно виражений добовий і річний хід. Під час роботи радіоапаратури систем космічних апаратів також виникають неконтрольовані температурні флуктуації, які пов’язані, зокрема, з нестаціонарними неконтрольованими процесами на Сонці, потраплянням космічних об’єктів у хмари космічних часток плазми сонячного вітру тощо, які частіше за все відбуваються на скінченному інтервалі часу та локалізовані в просторі і тому їх принципово не можна змоделювати стаціонарними випадковими процесами або однорідними випадковими полями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТОХАСТИЧНІ НЕСТАЦІОНАРНІ МОДЕЛІ В ЗАДАЧАХ ОБРОБКИ ДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок