Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ГРАНИЦІ ПОВНОТИ ВИЛУЧЕННЯ ПОКЛАДІВ КОРИСНИХ КОПАЛИН НА ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ УКРАЇНИ

ЕКОНОМІЧНІ ГРАНИЦІ ПОВНОТИ ВИЛУЧЕННЯ ПОКЛАДІВ КОРИСНИХ КОПАЛИН НА ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ УКРАЇНИ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ГРАНИЦІ ПОВНОТИ ВИЛУЧЕННЯ ПОКЛАДІВ КОРИСНИХ КОПАЛИН НА ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ШИНКАРЕНКО СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 330.15:622.33.012.2
ЕКОНОМІЧНІ ГРАНИЦІ ПОВНОТИ ВИЛУЧЕННЯ ПОКЛАДІВ КОРИСНИХ КОПАЛИН НА ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ УКРАЇНИ
08.08.01 – Економіка природокористування і охорони
навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник:
заслужений працівник народної освіти України, доктор технічних наук, професор Саллі Володимир Ілліч, завідувач кафедри менеджменту Національної гірничої академії України (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти:–
чл.-кор. НАН України, доктор економічних наук, професор
Амоша Олександр Іванович, директор Інституту економіки промисловості НАН України (м. Донецьк);–
кандидат економічних наук Ковтун Костянтин Михайлович, доцент
кафедри маркетингу Національної гірничої академії України
(м. Дніпропетровськ).
Провідна установа:
Донецька державна академія керування, кафедра загального й адміністративного менеджменту.
Захист буде проходити “_1__”__червня__ 2001 р. о _14-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К08.080.01 у Національній гірничій академії України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, кімн. 1/107.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної гірничої академії України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “_24_”___квітня_ 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Грідін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження.
Проблеми виживання вугільних шахт із позицій ефективності природокористування можуть бути вирішені за рахунок планомірної економічної, технічної та фінансової політики, побудованої на оптимальному розвитку виробництва і продуктивних сил у системі окремих регіонів Донецького басейну. При цьому особливої уваги вимагають ті райони, у яких відчувається обмеженість балансових запасів вугілля дефіцитних марок, визнаних конкурентноздатними з привізними вугіллями, а шахтний фонд вимагає значних інвестицій. Це тим більше важливо в даний час, оскільки практично зупинений налагоджений у минулому механізм виділення капітальних вкладень у кожну тону підтримуваної потужності в залежності від марки вугілля і ступеня його дефіцитності.
Проблеми, пов'язані з втратою запасів, оцінкою наслідків цього процесу регулюванням природних ресурсів, завжди привертали увагу вчених. Широко відомі роботи Амоші О.І., Астахова О.С., Іванова М.І., Майзеля В.О., Ковтуна К.М., Оксанича О.Е., Райхеля Б.Л., Решетіової Т.Б., Саллі В.І., Ходжаєва Р.А., Єфремова О.В. та ін.
У більшості відзначених досліджень щодо доцільної повноти видобування запасів проблема розглядалася з позиції галузі економіки чи держави в цілому й загальної обмеженості запасів мінеральної сировини. У реальних умовах вугільної промисловості України і тим більше з переходом до ринкової економіки стало актуальним установлення границь доцільної повноти видобування запасів у залежності від стану конкретного підприємства. Це можна трактувати як екологічну культуру відношення до надр і навколишнього середовища, так і забезпечення економічної ефективності. Рішенню задачі удосконалення засобів визначення економічних границь повноти вилучення покладів при відробленні вугільних родовищ і присвячена ця робота.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана за планом держбюджетних науково-дослідних робіт кафедри менеджменту Національної гірничої академії України протягом 1997-1999 рр. (тема ГП-223 “Створення економічних методів керування матеріальними, природними і фінансовими ресурсами вугільних шахт у період реструктуризації галузі” № 0197U015707). ). Автор був виконувачем робіт по темі, що здійснював розробку теорії оцінки стану шахт та побудову аналітичних залежностей по визначенню економічних границь втрати покладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ГРАНИЦІ ПОВНОТИ ВИЛУЧЕННЯ ПОКЛАДІВ КОРИСНИХ КОПАЛИН НА ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок