Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДИФІКОВАНОГО СПОСОБУ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З УСКЛАДНЕНОЮ ФОРМОЮ КОРОТКОЗОРОСТІ

ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДИФІКОВАНОГО СПОСОБУ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З УСКЛАДНЕНОЮ ФОРМОЮ КОРОТКОЗОРОСТІ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДИФІКОВАНОГО СПОСОБУ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З УСКЛАДНЕНОЮ ФОРМОЮ КОРОТКОЗОРОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ І ТКАНИННОЇ ТЕРАПІЇ
ім. В.П. ФІЛАТОВА АМН УКРАЇНИ
ЛАПКІНА ІННА ІВАНІВНА
УДК 617.735.2-06:617.735-008.63]-08
ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДИФІКОВАНОГО
СПОСОБУ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ
З УСКЛАДНЕНОЮ ФОРМОЮ КОРОТКОЗОРОСТІ
14.01.18 – Офтальмологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Соболева Ірина Анатоліївна,
Харківська медична академія післядипломної освіти
МОЗ України, професор кафедри офтальмології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Леус Микола Федорович,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України,
керівник лабораторії біохімії
доктор медичних наук, професор
Ватченко Алла Олексіївна,
Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, професор кафедри неврології і
офтальмології
Захист відбудеться “22” лютого 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.556.01 в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України за адресою: 65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України (65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
Автореферат розісланий “21” січня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук, професор І.П. Метеліцина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Короткозорість залишається однією з актуальних проблем в офтальмології, що обумовлено широким її поширенням, а також схильністю до розвитку ускладнень, які згідно з даними літературних джерел є найважливішою причиною інвалідності по зору в розвинених країнах світу (Должич Г.И., 1999; Аветисов Э.С., 1999; Крижанівська Т.В., 2003; Нагорна А.М., Риков С.О., 2003).
Діагноз “ускладнена короткозорість” визначають дистрофічні зміни, які спостерігаються в центральних і периферичних відділах очного дна (Авер-бах Г.И., 1987; Аветисов Э.С., 1999). Центральні зміни очного дна зачіпають диск зорового нерва (наявність конуса, перипапілярної атрофії, стафіломи) та макулярну зону (“суха” і транссудативна форми) (Вершиніна М.Д., 1993; Curtin1980). Зустрічаються у 2–10% випадків ока з міопією і є основною причиною зниження зору (Авербах Г.И., 1987; Волков В.В., 1978).
Як свідчать численні дослідження, ускладнена короткозорість є поліе-тіо-логічним захворюванням. На думку ряду авторів, важливим фактором у розвитку дистрофічних змін на очному дні є порушення гемомікроциркуляції в сітківці й хоріокапілярному шарі судинної оболонки (Левченко О.Г., 1988; Михайлова Г.Д., 1983; Повещенко Ю.Л., 1998). Багатьма дослідниками наголо-шу-ється на порушення окислювально-відновлювальних процесів (Аветисов Э.С., 1974; Риков С.А. 1993).
Аналіз даних літературних джерел показав, що, незважаючи на викорис-тання значного арсеналу лікарських препаратів, лазерного випромінювання та хірургічних втручань, кількість випадків захворюваності на ускладнену короткозорість не знижується.
Останнім часом особливо помітно зріс інтерес до комбінованих методів лікування, які можуть істотно знизити фармакологічне навантаження на пацієнта і при цьому активно вплинути на патологічний процес та сприяти поліп-шенню функціонального стану різних органів і систем. До таких методів, зокрема, відноситься озонотерапія – сучасний високоефективний метод лікування, що характеризується доброю переносимістю пацієнтами й незначною кількістю протипоказань. За основну “мішень” біологічної дії озону на клітину виступають білки та ліпіди плазматичних мембран (Бояринов Г.А., 1992). При парентеральному введенні озону відбувається активація низки біохімічних процесів. Це проявляється в активації системи антиоксидантного захисту, посиленні мікроциркуляції, поліпшенні реологічних властивостей крові та регенерації (Конторщикова К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДИФІКОВАНОГО СПОСОБУ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З УСКЛАДНЕНОЮ ФОРМОЮ КОРОТКОЗОРОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок