Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІТОТРОФНІ МІКРОМІЦЕТИ ЯЛТИНСЬКОГО ГІРСЬКО-ЛІСОВОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

ФІТОТРОФНІ МІКРОМІЦЕТИ ЯЛТИНСЬКОГО ГІРСЬКО-ЛІСОВОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

Назва:
ФІТОТРОФНІ МІКРОМІЦЕТИ ЯЛТИНСЬКОГО ГІРСЬКО-ЛІСОВОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,73 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ім. М.Г. ХОЛОДНОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
КУЗУБ
Вероніка Володимирівна
УДК 582.282 (477.75)
ФІТОТРОФНІ МІКРОМІЦЕТИ ЯЛТИНСЬКОГО
ГІРСЬКО-ЛІСОВОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА
03.00.21 - мікологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України.
Науковий керівник - доктор біологічних наук, професор
ДУДКА Ірина Олександрівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
завідувач відділом мікології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
КОВАЛЬ Елеонора Захарівна,
Інститут мікробіології та вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАН України,
консультант;
доктор біологічних наук
ІСІКОВ Володимир Павлович,
Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр,
Українська академія аграрних наук (м. Ялта, смт. Нікіта),
відділ захисту рослин,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа - Національний аграрний університет,
кафедра фітопатології
Захист відбудеться "19" травня 2003р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 00601, м. Київ, вул. Терещенківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України (01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 28).
Автореферат розісланий "8" квітня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Виноградова О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з важливих напрямків сучасних досліджень є вивчення біологічної різноманітності організмів різних таксономічних та екологічних груп, їх структури, функцій та динаміки в екосистемах. Детальне вивчення та інвентаризація видового складу компонентів біоти екосистем, зокрема такого їх елементу, як фітотрофні мікроміцети, є однією з вихідних умов збереження біологічної різноманітності.
За підрахунками Д.Л. Хоуксворта (1992), відома зараз в природі кількість грибів складає приблизно 100 тис. видів, проте кількість їх вірогідних видів у світі становить 1,5 млн. Отже, рівень пізнання видової різноманітності грибів на земній кулі складає 5% від їх передбачуваної кількості. Таким чином, гриби є однією з груп організмів, різноманітність яких на планеті вивчена вкрай недостатньо. Беручи до уваги, що гриби є невід’ємною складовою частиною біогеоценозів та важливою функціональною ланкою екосистем, як компоненти їх гетеротрофного блоку, відповідальні за кругообіг органічної речовини в природі, є всі підстави вважати дослідження грибів будь-якої території важливим і необхідним завданням.
Найбільш перспективними для всебічного вивчення видової та таксономічної різноманітності грибів є гірські регіони, визнані осередками різноманітності біоти. В Україні одним з таких регіонів є Гірський Крим, природа якого здавна привертала до себе увагу багатьох дослідників, зокрема мікологів. Проте в мікологічному відношенні Гірський Крим досліджений досить нерівномірно. Зокрема мікобіота однієї з найбагатших за флористичними та еколого-фітоценотичними характеристиками природоохоронної території Гірського Криму - Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника (далі в тексті – Ялтинський заповідник) залишалась практично невивченою (окрім грибів порядку Erysiphales).
Ялтинський заповідник, відповідно до закону України про природно-заповідний фонд, є еталонною екосистемою, в якій репрезентовано значне флористичне багатство. Апріорно це передбачає високу видову різноманітність фітотрофних мікроміцетів, дослідження яких мало значно поповнити знання про мікобіоту Криму в цілому. Отже, всебічне вивчення видового складу фітотрофних мікроміцетів заповідника, якому присвячена дана робота, є актуальним.
Загальновідомим є збільшення за останнє десятиріччя числа лісових пожеж на території заповідника. Порівняльне дослідження фітотрофних мікроміцетів на згарищах і на незайманих вогнем ділянках рослинності дозволить встановити зміни видового складу грибів і динаміку поновлення мікобіоти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ФІТОТРОФНІ МІКРОМІЦЕТИ ЯЛТИНСЬКОГО ГІРСЬКО-ЛІСОВОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок