Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток концепції національної бібліографії України у ХХ столітті

Розвиток концепції національної бібліографії України у ХХ столітті

Назва:
Розвиток концепції національної бібліографії України у ХХ столітті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Лиханова Ірина Геннадіївна
УДК 015: 94 (477) “19”
Розвиток концепції національної бібліографії України у ХХ столітті
Спеціальність 07. 00. 08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського
Науковий керівник академік НАН України, доктор філософських наук, професор
Онищенко Олексій Семенович,
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського,
генеральний директор
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
Ляхоцький Володимир Павлович, Національний медичний університет
імені О. О. Богомольця, проректор з гуманітарної освіти та виховання, зав. кафедри соціології
кандидат історичних наук
Степченко Ольга Петрівна,
Інститут рукопису НБУВ, зав. відділу зберігання та використання фондів
Провідна установа Інститут історії України НАН України,
відділ історії України 20–30-х років ХХ ст.
Захист відбудеться “_30__”червня 2005 р. о _15_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26. 165. 01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, пр-т 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в читальній залі бібліотекознавчої літератури в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.
Автореферат розісланий “_30_”__травня_____________________2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук А. О. Чекмарьов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі формується нове інформаційне суспільство, основними ознаками якого є створення спільного світового інформаційного простору та поглиблення процесів інформаційної й економічної інтеграції країн та народів; домінування в економіці нових технологічних укладів, які базуються на масовому використанні мережевих інформаційних технологій, перспективних засобів обчислювальної техніки та телекомунікацій; створення ринку інформації та знань, перехід інформаційних ресурсів суспільства в реальні ресурси соціально-економічного розвитку; необхідність забезпечення всезростаючих потреб суспільства в інформаційних ресурсах та послугах; підвищення значення забезпечення інформаційної безпеки особистості, суспільства та держави і створення ефективної системи забезпечення прав громадян та соціальних інститутів на вільне отримання, розповсюдження та використання інформації.
Невід’ємною складовою інформаційних ресурсів України є національна бібліографія (НБ), яка відображає духовний, інтелектуальний та науковий потенціал держави. У зв’язку з завданнями кардинального вдосконалення інформаційного забезпечення сталого розвитку суспільства та державотворчих процесів в Україні (закони України “Про інформацію”, “Про наукову та науково-технічну діяльність”, “Про національну програму інформатизації України”) розвиток НБ набуває основоположного характеру. Без створення національної інформаційно-бібліографічної системи неможливе включення до світового інформаційного простору, визнання України на міжнародному рівні. В Україні, на відміну від інших країн, відсутня цілісна система посібників НБ, які дозволяли б представити в доступній формі національний репертуар рукописної та друкованої спадщини держави. Відсутні в Україні й комп’ютерні БД НБ, які надають можливість вести обмін інформацією у машиночитаній формі на міжнародному рівні.
У той же час зазначені проблеми до цього часу не були предметом системного вивчення та узагальнення. Тому для створення ефективної системи НБ України доцільно дослідити розвиток концепції НБ у контексті історичного і соціально-політичного розвитку української державності ХХ – поч. ХХІ ст. Саме такий підхід, дає можливість поглиблено осмислити національну специфіку НБ, характер основних тенденцій її розвитку, охарактеризувати проблеми НБ на сучасному етапі та накреслити шляхи їх розв’язання з урахуванням зарубіжного досвіду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розвиток концепції національної бібліографії України у ХХ столітті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок