Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> прогноз стійкості схилів з урахуванням впливу атмосферних опадів (на основі ГІС-технологій)

прогноз стійкості схилів з урахуванням впливу атмосферних опадів (на основі ГІС-технологій)

Назва:
прогноз стійкості схилів з урахуванням впливу атмосферних опадів (на основі ГІС-технологій)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,72 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Аксьом Наталія Миколаївна
УДК 550:681.3
прогноз стійкості схилів з урахуванням впливу атмосферних опадів (на основі ГІС-технологій)
Спеціальність 04.00.05 – геологічна інформатика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2007


Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі гідрогеології та інженерної геології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент КОШЛЯКОВ Олексій Євгенович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри гідрогеології та інженерної геології (м. Київ)
Офіційні опоненти: | доктор геолого-мінералогічних, географічних, технічних наук, професор Рудько Георгій Ілліч, голова Державної комісії України по запасах корисних копалин (м. Київ);
кандидат геолого-мінералогічних наук Люта Наталія Георгіївна, вчений секретар Українського державного геологорозвідувального інституту (м. Київ)
Захист відбудеться 24 січня 2008 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.42 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 90.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, вул. Володимирська, 64.
Автореферат розісланий 20 грудня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат геологічних наук | І.В. Віршило


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Київ – одне з найбільших міст України, де зсувні процеси розвинуті досить широко, охоплюють велику територію і зумовлюють значні збитки. В зв’язку з інтенсивної забудовою міста постає актуальна проблема використання потенційно-небезпечних зсувних територій для господарських потреб.
При аналізі стійкості ґрунтових схилів враховуються майже всі діючі активні фактори, їх сполучення (в тому числі і несприятливі). При цьому в процесі проектування ґрунтових споруд їх укосам надають деякий запас міцності і стійкості. Проте і після цього часто спостерігаються деформації та руйнування укосів і зміщення ґрунтових мас на схилах, де попередньо були проведені певні протизсувні заходи. Такі деформації та руйнування можуть бути пояснені результатом впливу не врахованих (повністю або частково) при розрахунках стійкості факторів, насамперед інфільтрації вод атмосферних опадів. На цю обставину в свій час звертали особливу увагу такі дослідники, як Ф.П. Саваренський, В.В. Аристовський, А.М. Дранніков, Є.П. Ємельянова, В.Д. Ломтадзе, М.М. Маслов, Р.Р. Чугаєв, Г.М. Шахунянц та ін. Проте з аналізу відповідної науково-технічної літератури випливає, що систематичним дослідженням питань про вплив вод атмосферних опадів на стан схилів поки що не приділялось належної уваги. З цієї точки зору вплив інфільтрації води атмосферних опадів слід розглядати як один із найважливіших факторів, що вимагає вивчення і врахування, з використанням сучасних геоінформаційних технологій, що дозволять оптимізувати витрати часу та підвищать економічну ефективність проведення досліджень.
Останнім часом у зв’язку з накопиченням величезного об’єму різнорідної інженерно-геологічної, гідрогеологічної та загально геологічної інформації на твердих носіях у вигляді карт і таблиць постала необхідність в її зберіганні, оптимізації доступу й обробки. Провідну роль у вирішенні цього питання відіграють геоінформаційні системи (ГІС). Використання просторової інформації сприяє виявленню на якісному рівні впливу факторів, які є визначальними в процесі активізації зсувів і як наслідок – стійкості схилів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась на кафедрі гідрогеології та інженерної геології Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка відповідно до держбюджетних тем “Розробка системи моніторингу та методичних засад комплексної оцінки стану геологічного середовища для створення моделей функціонування природно-техногенних систем” (ДР0105U001528), “Розробка новітніх технологій гідрогеологічних та інженерно-геологічних досліджень при вирішенні раціонального використання корисних копалин” (ДР0101U002767); господарсько-договірних науково-дослідних робіт по визначенню ступеня стійкості зсувних та зсувонебезпечних ділянок схилів у м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: прогноз стійкості схилів з урахуванням впливу атмосферних опадів (на основі ГІС-технологій)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок