Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динамічні властивості та фазові стани двовимірних гейзенбергівських та негейзенбергівських магнетиків

Динамічні властивості та фазові стани двовимірних гейзенбергівських та негейзенбергівських магнетиків

Назва:
Динамічні властивості та фазові стани двовимірних гейзенбергівських та негейзенбергівських магнетиків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,64 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Клевець Пилип Миколайович
УДК 537.621
Динамічні властивості та фазові стани двовимірних гейзенбергівських та негейзенбергівських магнетиків
Спеціальність 01.04.07 – Фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Сімферополь – 2004
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат фізико-математичних наук, доцент, Фрідман Юрій Анатолійович, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, доцент кафедри теоретичної фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Журавльов Анатолій Хомич, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри функціональних матеріалів;
доктор фізико-математичних наук, професор Кузьмін Євген Всеволодович, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, професор кафедри експериментальної фізики.
Провідна установа:
Інститут магнетизму НАН України і Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 04.06. 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.02 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (95007, пр. Вернадського, 4, м. Сімферополь).
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, пр. Вернадського, 4, м. Сімферополь.
Автореферат розісланий 30.04. 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої Ради К 52.051.02
кандидат фіз.-мат . наук Яценко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Властивості ультратонких магнітних плівок (товщиною декілька атомних шарів) суттєво відрізняються від властивостей тривимірних магнітних систем. У таких системах були експериментально виявлені декілька цікавих фізичних ефектів. Зокрема, в ультратонких магнітних плівках Fe/Ag(100), Fe/W(110), Co/Au(111) та ін. спостерігаються переорієнтаційні фазові переходи (ПФП) за температурою, товщиною плівки, концентрації домішок тощо. При таких фазових переходах вектор намагніченості при зміні зовнішніх параметрів змінює орієнтацію з перпендикулярної площини плівки на площинну чи навпаки. Переорієнтація вектора намагніченості супроводжується зменшенням намагніченості в деякому інтервалі параметрів. Теоретичному поясненню цього явища присвячено багато робіт, у яких, проте, зовсім не розглядається вплив магнітопружної (МП) взаємодії. Однак урахування цієї слабкої взаємодії істотно впливає на динаміку системи, призводячи до гібридизації пружних та магнітних збуджень і появі МП щілини в спектрі квазімагнонів. Останнє призводить до стабілізації далекого магнітного порядку в двовимірних системах. Також, в ультратонких магнітних плівках істотний вплив на магнітні властивості системи повинна створювати магнітодипольна (МД) взаємодія. Далекодіючий характер цієї взаємодії призводить до стабілізації далекого магнітного порядку в двовимірних магнетиках завдяки зміні залежності магнонного спектру від хвильового вектору з квадратичної на кореневу. Конкуренція між МД взаємодією і легковісною одноіонною анізотропією, що перпендикулярна площині плівки, може призводити до переорієнтації вектора намагніченості при зміні зовнішніх параметрів, а зменшення намагніченості при ПФП може бути пов’язано з формуванням доменної фази, що обумовлюється впливом МД взаємодії.
Таким чином, для більш глибокого розуміння фізичних процесів, що відбуваються у двовимірних магнітних плівках, та їхнього пояснення необхідне врахування як магнітопружної, так і магнітодипольної взаємодій.
Останнім часом усе більший інтерес викликає дослідження плівок із "похилою" віссю легкого намагнічування. Така анізотропія має місце, наприклад, у плівках (BiLuCa)3(FeGe)5O12. Плівки з "похилою" одноіонною анізотропією цікаві, насамперед, різноманітністю фізичних властивостей і фазових станів, у порівнянні з плівками з одновісною одноіонною анізотропією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Динамічні властивості та фазові стани двовимірних гейзенбергівських та негейзенбергівських магнетиків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок