Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ТА ПРОЯВИ ПРОЦЕСУ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО НАВЧАННЯ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

ПСИХОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ТА ПРОЯВИ ПРОЦЕСУ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО НАВЧАННЯ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ТА ПРОЯВИ ПРОЦЕСУ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО НАВЧАННЯ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
АЛЕКСЄЄВА Тетяна Валентинівна
УДК 159.9: 378
ПСИХОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ТА ПРОЯВИ ПРОЦЕСУ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО НАВЧАННЯ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
Спеціальність 19.00.01 – Загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної та інженерної психології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Трофімов Юрій Леонідович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри загальної та інженерної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук Самойлов Олександр Єжиєвич, Юридична академія МВС України (м.Дніпропетровськ), провідний науковий співробітник науково-практичної лабораторії.
кандидат психологічних наук, доцент Новотна Марина Анатоліївна, Одеський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ, доцент кафедри професійної психології та педагогіки.
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології Академії педагогічних наук України.
Захист відбудеться 19 червня 2004 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.07 в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою:
65026, м.Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою:
65026, м.Одеса, вул.Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 18 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коробіцина М.Б.


Загальна характеристика роботи
У наш час центральними проблемами психології особистості стають питання формування творчої, професійно і соціально відповідальної особистості, готової до постанови й розв’язання різноманітних суспільних і професійних задач.
Актуальність обраної теми обумовлена як необхідністю перебудови системи підготовки фахівців у сучасних умовах, так і практичними завданнями досягнення якісно нового рівня професійної підготовки випускника вузу. Така необхідність пов’язана із соціально-економічними змінами, що відбуваються у нашому суспільстві, з підвищенням вимог до фахівців, до їхньої активності і відповідальності стосовно власного професійного й особистісного розвитку.
Виявлення та врахування факторів розвитку особистості студента мають сприяти зростанню ефективності процесу становлення особистості на етапі професійної освіти, а це забезпечить підвищення конкурентоспроможності молодих фахівців, допоможе їм інтегруватися у різні професійні, соціальні й етнічні співтовариства з перших днів самостійної роботи, сприятиме успішності подальшого особистісного та професійного зростання.
Початковий етап професійної підготовки трактується дослідниками як етап, що визначає весь хід подальшого життя людини. На даному етапі відбувається процес адаптації до навчання у вузі, тому що саме в цей момент людина перебуває у складній ситуації засвоєння нових форм діяльності, спілкування, дозвілля, співвідносить свої сподівання з реальною дійсністю, бо це етап її розвитку як особистості і професіонала. (М.О.Амінов, Д.О.Андрєєва, Г.О.Балл, Т.М.Буякас, С.О.Гапонова, Л.К.Гришанов, М.І.Дьяченко, Л.Кандибович, Є.О.Климов, В.П.Кондратова, Л.М.Мітіна, О.О.Налчаджян, Р.О.Нізамов, О.О.Ністратов, Н.С.Пряжников, О.О.Реан, В.І.Секун, О.Р.Фонарьов і ін.).
Разом з тим залишаються маловивченими питання впливу психологічної адаптації студента на процес його професійного та особистісного розвитку в залежності від факторів та стадій адаптації, визначення напрямків за змістом цього розвитку.
Актуальною є і практична спрямованість роботи, яка пов’язана із дослідженнями динаміки розвитку особистісних та професійно значущих властивостей студента в процесі адаптації з метою організації професійної підготовки у вузі.
Методологічною основою дослідження є основні принципи вітчизняної психології: принцип єдності особистості, діяльності і свідомості (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ТА ПРОЯВИ ПРОЦЕСУ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО НАВЧАННЯ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок