Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТРУЮВАННЯ ТВОРЧОГО КОМПОНЕНТА ЗМІСТУ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

КОНСТРУЮВАННЯ ТВОРЧОГО КОМПОНЕНТА ЗМІСТУ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

Назва:
КОНСТРУЮВАННЯ ТВОРЧОГО КОМПОНЕНТА ЗМІСТУ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди
БЕЗЕМЧУК Лариса Валентинівна
УДК 371. 013
КОНСТРУЮВАННЯ ТВОРЧОГО КОМПОНЕНТА
ЗМІСТУ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ
В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ
13.00.09 – теорія навчання
 
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2007
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
КУЗНЕЦОВА Ольга Олексіївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди, завідувач
кафедри музично-інструментальної підготовки,
професор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ЩОЛОКОВА Ольга Пилипівна,
Київський національний педагогічний
університет імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри фортепіанного
виконавства і художньої культури;
кандидат педагогічних наук
ВАСЬКОВ Юрій Вадимович,
Харківський гуманітарно-педагогічний
інститут, декан факультету педагогічної освіти.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться: 15 травня 2007 року о 10.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В.
Автореферат розісланий "14" квітня 2007 р.
Учений секретар Штефан Л.А.
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідження проблеми. На сучасному етапі модернізації освіти в Україні чільне місце посідає шкільний період навчання молоді. В умовах входження нашої країни до Європейського освітнього простору особливого значення набуває проблема формування готовності учнів до інноваційної, творчої діяльності, вироблення навичок і вмінь самостійно приймати рішення в період зіткнення з новими тенденціями розвитку сучасного цивілізованого світу. Важливим напрямом реформування освіти є пошук засад структурування її змісту з урахуванням стратегічної мети, що знайшло своє відображення у Державній національній програмі “Освіта (Україна XXI століття)” – всебічний розвиток та збагачення інтелектуального і духовного потенціалу дитини як цілісної особистості.
Духовно-творчий напрям оновлення освіти в умовах комп’ютеризації та техніцизму викликаний глибокими перетвореннями в ідеї формування особистості. Багатогранність якостей сучасного учня як творця зумовлює підвищення вимог до мистецької освітньої галузі, що визначено в Національній доктрині розвитку освіти, законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Державних освітніх стандартах, Концепції художньо-естетичного виховання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах України.
Сприймання та творче опанування соціального досвіду через мистецтво посилює духовно-енергетичний потенціал, активізує рефлексивну творчість особистості, сприяє зміцненню основ для життєтворчості в умовах євроінтеграції.
Загальні питання змісту освіти розроблялися В.Бондарем, В.Буряком, Ю.Васьковим, М.Вашуленком, Е.Вільчковською, Н.Волошиною, В.Євдокимовим, С.Єрмаковим, І.Журавльовим, С.Золотухіною, Л.Зоріною, О.Іоновою, Б.Коротяєвим, В.Краєвським, В.Ледньовим, І.Лернером, В.Лозовою, П.Москаленком, І.Прокопенком, І.Радулом, О.Савченко, Г.Троцко, А.Хуторським та іншими вченими.
Проблеми музичної освіти і навчання школярів висвітлено в працях Б.Асаф'єва, Н.Гродзенської, В.Шацької, Б.Яворського та інших. Подальшому розвитку цих питань приділяли увагу Е.Абдулін, А.Авдієвський, Ю.Алієв, О.Апраксіна, Л.Баренбойм, А.Болгарський, Д.Джола, Д.Кабалевський, О.Критська, О.Кузнецова, Л.Масол, О.Нижник, Д.Огороднов, Г.Падалка, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНСТРУЮВАННЯ ТВОРЧОГО КОМПОНЕНТА ЗМІСТУ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок