Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТРАПЕРСОНАЛЬНІ КОНФЛІКТИ У ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ

ІНТРАПЕРСОНАЛЬНІ КОНФЛІКТИ У ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Назва:
ІНТРАПЕРСОНАЛЬНІ КОНФЛІКТИ У ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ імені Г.С.КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
КУНЦЕВСЬКА Анастасія Володимирівна
УДК № 159.922.27 (048)
ІНТРАПЕРСОНАЛЬНІ КОНФЛІКТИ
У ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ
19.00.05 – соціальна психологія, психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, на кафедрі соціальної роботи
Науковий керівник
доктор психологічних наук, професор
Швалб Юрій Михайлович,
Київський національний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри соціальної роботи
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор
Третьяченко Вікторія Віталіївна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, завідувачка кафедри психології
кандидат психологічних наук
Бєлавіна Тетяна Іванівна,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України, докторант
Провідна установа – Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, відділ філософської антропології
Захист відбудеться 23 травня 2006 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.453.01 в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська,2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України (01033, м. Київ-33, вул. Паньківська,2).
Автореферат розісланий 21 квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради БАЛЛ Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціальна робота є одним з важливих напрямків соціального захисту населення, що полягає у наданні допомоги, різноманітних форм підтримки, ресоціалізації осіб, які цього потребують. Про необхідність, важливість та відповідальність даної професійної діяльності свідчить і поширення наукових досліджень у цій галузі, найбільш значущими напрямами яких є “клієнт-центрований” та “професійно-центрований”. Перший напрям представлено дослідженнями широкого кола проблем клієнтів соціальних служб, їхніх витоків і наслідків, розробці напрямів розв’язання цих проблем, визначення форм цільової допомоги тощо. Другий напрям – дослідження, присвячені, власне, професії: цінності, етика, правові аспекти, історія становлення, специфіка підготовки фахівців, узгодженість законодавчої бази тощо.
Таким чином, нерозвиненим, на сьогоднішній день, є третій напрям досліджень – дослідження особистості фахівця у галузі соціальної роботи. Хоча, існує велика кількість досліджень професіогенезу у соціономічних професіях, проблема особистості соціального працівника, особливо у вітчизняних дослідників цієї галузі, залишається нерозробленою.
Натомість, соціальний працівник вочевидь витримує значне психологічне навантаження, перебуваючи весь час у атмосфері людських проблем, болю, неблагополуччя. На сьогодні існує велика кількість досліджень особистісних наслідків дії постійного психічного навантаження у різних видах професійної діяльності. Показано, що у таких видах професійної діяльності, як практична психологія (E.J. Cooley, H.J.Freudenberger, С.Maslach, S.T. Meir, V.Slavicki, Ю.Альошина, Є.Лекторська, В.Є.Орел, Д.Г.Трунов), педагогіка (О.Кузьменкова, Л.Мітіна), соціальна робота (Н.Бєлєнко, В.Горяніна) тощо у фахівців з часом виникає низка негативних психологічних явищ, які виявляються у феноменах професійної деформації особистості, психологічного вигоряння та внутрішньоособистісних конфліктів.
Дослідження інтраперсонального конфлікту як психологічного феномену буття і розвитку особистості бачимо у працях Л.І.Божович, Є.О. Донченко, К.Левіна, В.С. Мерліна, Н.Міллера, Д.Г.Скотт, В.В.Століна, Т.М.Титаренко, Л.Фестінгера, К.Хорні та інших.
Необхідність постійного професійного включення соціального працівника у вирішення проблем клієнтів призводить до виникнення суперечностей між професійними обов’язками та системою особистісних переживань фахівця. Але визначення впливу змісту діяльності соціальних працівників на виникнення у них інтраперсональних конфліктів досі не було предметом спеціальних досліджень, що зумовило вибір теми роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНТРАПЕРСОНАЛЬНІ КОНФЛІКТИ У ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок