Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Права людини: антрополого-методологічні засади дослідження

Права людини: антрополого-методологічні засади дослідження

Назва:
Права людини: антрополого-методологічні засади дослідження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський державний університет внутрішніх справ
Гудима Дмитро Анатолійович
УДК 340.12
Права людини:
антрополого-методологічні засади дослідження
Спеціальність 12.00.12 – філософія права
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Рабінович Петро Мойсейович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Максимов Сергій Іванович,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри філософії
кандидат юридичних наук
Бігун В’ячеслав Степанович,
Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, науковий співробітник;
Національний університет „Києво-Могилянська академія”, доцент кафедри загальноправових наук факультету правничих наук
Захист відбудеться 28 березня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .725.02 у Львівському державному університеті внутрішніх справ (79007, м. Львів, вул. Городоцька, 26).
З дисертацією можна ознайомитись у Загальній бібліотеці Львівського державного університету внутрішніх справ (79007, м. Львів, вул. Городоцька, )
Автореферат розісланий 19 лютого 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.З. Панкевич


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження визначається, насамперед, такими чинниками. По-перше, методологічні перетворення у сучасній вітчизняній юридичній науці зумовили необхідність пошуку нових і змістовного оновлення існуючих дослідницьких підходів до вивчення правових явищ, зокрема прав людини. По-друге, філософія прав людини дедалі рельєфніше виокремлюється у відносно самостійний напрямок вітчизняних філософсько-правових досліджень і починає претендувати на центральне положення в структурі філософії права. По-третє, сучасним завданням філософії права, поряд із виявленням глибинних закономірностей, які стосуються виникнення, структури, функціонування та розвитку права, є розкриття сутності застосовуваних нею методологічних підходів (й передусім – підходів антропологічних), а також відповідних їм методів і прийомів дослідження правових явищ. По-четверте, на теперішньому етапі розвитку України, з огляду на антропологізацію і гуманізацію юридичної науки та практики, очевидною є потреба у вирішенні в філософії права власне антропологічних проблем. По-п’яте, у наукових працях вітчизняних та зарубіжних вчених, а також в міжнародних і національних документах щодо прав людини вживається низка таких терміно-понять, якими окреслюється поняттєвий апарат людинорозуміння саме в юридичній науці.
Деякі проблеми теми знайшли достатнє відображення у працях М.Дамірлі, Д.Керімова, Б.Кістяківського, А.Козловського, В.Лазарєва, П.Рабіновича, Ґ.Радбруха, В.Сирих та ін. (концептуальний плюралізм в юридичній науці, багатоманіття дослідницьких підходів до вивчення людини та права, тенденції розвитку сучасного людинознавства), О.Бережнова, В.Бігуна, С.Добрянського, Ж.Карбоньє, А.Ковлера, В.Малахова, С.Максимова, М.Малеїна, М.Матузова, В.Нерсесянца, М.Орзіха тощо (термінологічне позначення понять про людину та її права), М.Бердяєва, М.Бубера, М.Булатова, К.Вальверде, М.Вітрука, М.Гайдеґґера, Б.Головка, Б.Григор’яна, О.Грищук, В.Губіна, П.Гуревича, В.Дольника, М.Коркунова, К.Любутіна, Б.Маркова, О.Некрасової, І.Покровського, С.Сливки, В.Табачковського, Г.Тульчинського, Н.Хамітова й ін. (природа та сутність людини, антропні властивості останньої), С.Алексєєва, В.Бачиніна, Л.Воєводіна, О.Гьофе, І.Кального, М.Козюбри, Г.Мальцева, П.Недбайла, О.Овчиннікова, В.Патюліна, А.Полякова, О.Пучкова, С.Рабіновича, Н.Рулана, Л.Удовики, В.Шишка тощо (окремі сюжети антропології права). Проте саме антрополого-методологічні засади дослідження прав людини ще не були в Україні об’єктом монографічного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Права людини: антрополого-методологічні засади дослідження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок