Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональний менеджмент в туризмі (соціальні та економіко-географічні аспекти)

Регіональний менеджмент в туризмі (соціальні та економіко-географічні аспекти)

Назва:
Регіональний менеджмент в туризмі (соціальні та економіко-географічні аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський університет імені Тараса Шевченка
Король Олександр Дмитрович
УДК 911.3:330.115
Регіональний менеджмент в туризмі
(соціальні та економіко-географічні аспекти)
11.00.02. - Економічна і соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної географії Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича Міністерства освіти України
Науковий керівник:
доктор географічних наук, професор
Крачило Микола Павлович,
Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри економічної географії
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, професор
Пітюренко Юхим Іванович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри розміщення продуктивних сил
кандидат географічних наук, доцент
Бейдик Олександр Олексійович,
Київський університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри країнознавства і туризму
Провідна організація:
Волинський державний університет імені Лесі Українки Міністерства освіти України, кафедра економічної і соціальної географії, м. Луцьк
Захист дисертації відбудеться “26 “ травня 1999 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.07 при Київському університеті ім. Тараса Шевченка за адресою: 252022, м. Київ, вул. Васильківська, 90, ауд. 212
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського університету ім. Тараса Шевченка (252017, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий “25” квітня 1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С. І. Іщук
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. За умов ринкової економіки відбуваються глибокі якісні зміни у всіх сферах діяльності людини, підвищуються вимоги до управління економічним механізмом суспільства. Це повязано зі складністю виробництва і реалізації товарів (послуг). Якщо у виробництві товарів (послуг) приймають участь тисячі спеціалізованих підприємств і організацій, то виникає необхідність раціонального вирішення великої кількості повсякденних виробничих проблем. Для вирішення цих проблем призначена особлива, відносно відособлена сфера управлінської діяльності - менеджмент ( від англ. manage - “управляти”, що означає “уміти управляти”). Менеджмент - це система управління виробничою діяльністю, мистецтво прийняття управлінського рішення.
Менеджмент - це закономірний результат подальшого еволюційного розвитку такого фундаментального суспільного процесу, як поділ праці. Це особлива і відносно відокремлена діяльність, яка визначається, як цілеспрямований вплив на працівників, управління і координація операцій підприємств в умовах ринку для досягнення комерційної мети - одержання прибутку.
Нині менеджмент стає ефективною теорією соціальної організа---ції виробництва на підприємстві, яка спирається на матеріали спе---ціальних економіко-соціальних досліджень. Оволодіння цією теорі---єю - нагальна необхідність для України, яка здійснює перехід до ринкової економіки.
В Україні наприкінці ХХ ст. менеджмент одержав злет і стає однією з найбільш перспективних нових галузей науки. Він перетворився у професію, галузь знань - в самостійну наукову та учбову дисципліну, а соціальний прошарок тих людей, котрі здійснюють роботу по управлінню - у досить впливову силу.
Виходячи з методології менеджменту в цілому регіональний менеджмент в туризмі розглядається, як сукупність раціональних методів і організаційних важелів територіального управління туризмом. Регіональний менеджмент в туризмі – це економіко-географічний процес, шляхом якого раціонально використовуються природні ресурси, при цьому робиться акцент на ефективний розвиток туризму.
Перехід на управління туристичним господарством регіонів переважно за територіальним принципом - веління часу, назріла необхідність. Таке управління дозволить, з одного боку, усунути протиріччя між територіальною єдністю і спільністю туристичного господарства України і відомчою розрізненістю його управління, з другого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Регіональний менеджмент в туризмі (соціальні та економіко-географічні аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок