Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНА ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНОГО КОМПЛЕКСУ “ДУГОВА СТАЛЕПЛАВИЛЬНА ПІЧ - ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНА МЕРЕЖА”

БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНА ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНОГО КОМПЛЕКСУ “ДУГОВА СТАЛЕПЛАВИЛЬНА ПІЧ - ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНА МЕРЕЖА”

Назва:
БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНА ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНОГО КОМПЛЕКСУ “ДУГОВА СТАЛЕПЛАВИЛЬНА ПІЧ - ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНА МЕРЕЖА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,97 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Національний університет “Львівська політехніка”
Паранчук Ярослав Степанович
УДК 681.513, 621.365, 62-83-52
БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНА ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНОГО КОМПЛЕКСУ
“ДУГОВА СТАЛЕПЛАВИЛЬНА ПІЧ - ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНА МЕРЕЖА”
Спеціальність 05.09.03 - електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук
Львів 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Лозинський Орест Юліанович,
завідувач кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Бешта Олександр Степанович,
завідувач кафедри електроприводу Національного гірничого університету, м.Дніпропетровськ;–
доктор технічних наук, професор
Герасимяк Ростислав Павлович,
професор кафедри електромеханічних систем з
комп’ютерним управлінням Одеського національного політехнічного університету;–
член-кореспондент НАН України,
доктор технічних наук , професор
Рєзцов Віктор Федорович,
заступник директора з наукових питань
Інституту відновлюваної енергетики, м.Київ.
Провідна установа – ВАТ “Український науково-дослідний інститут силової електроніки “Перетворювач” (відділ систем управління) Міністерства промислової політики України, м.Запоріжжя.
Захист відбудеться “ 10 листопада 2006 р. о “ 14 ” год. “ 00 ” хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.02 в Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12, ауд. 114 ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (м.Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “ 30 _вересня_ 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Коруд В. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з основних напрямків успішного розвитку економіки України і зростання її конкурентоспроможності є підвищення ефективності енерго-використання, реалізація політики енергозбереження та зменшення енергоємності виробництва. Провідна роль в успішному виконанні державної програми енергозбе-реження України відводиться чорній металургії і її складовій частині – електро-металургійному комплексу, як одній з найбільш енергоємних галузей.
В електрометалургійному та машинобудівному комплексах України експлуату-ються дугові сталеплавильні печі (ДСП) ємністю від 1.5 до 100 тон. Їх продукція характеризується високою енергоємністю, яка є відчутно вищою за цей же показник у таких країнах як США, Німеччина, Японія, Швеція. Характерною ознакою розвитку електросталеплавлення на сучасному етапі є інтенсифікація електричного режиму (ЕР) дугових печей, яка розвивається швидкими темпами і є одним з найважливіших напрямків підвищення ефективності всього електросталеплавильного виробництва. Але, зважаючи на динамічний нелінійний та несиметричний характер навантаження ДСП, зазначена тенденція інтенсифікації загострює проблему електромагнітної сумісності дугової печі та електропостачальної мережі (ЕПМ).
Зважаючи на це, а також приймаючи до уваги сьогоденний дефіцит і зростання цін на енергоносії і складність ДСП як об’єкта керування, задача комплексного підвищення ефективності процесу електросталеплавлення у контексті поліпшення як техніко-економічних показників дугової печі, так і електропостачальної мережі, є актуальною, важливою і водночас складною науково-прикладною проблемою.
Вирішити її можна лише розглядаючи дугову піч та електромережу як єдину складну систему – електротехнологічний комплекс (ЕТК) “дугова сталеплавильна піч – електропостачальна система” (ДСП-ЕПМ). У напрямку комплексного підвищення показників ефективності роботи такого комплексу у дисертаційній роботі проводиться розробка теоретичних засад проектування систем багатокритеріального адаптивного керування електричними режимами сталеплавлення в дугових печах на основі узагальнених функціоналів мети керування, що комплексно враховують багатофак-торність поточних вимог до показників і зовнішніх умов функціонування ДСП та ЕПМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНА ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЧНОГО КОМПЛЕКСУ “ДУГОВА СТАЛЕПЛАВИЛЬНА ПІЧ - ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНА МЕРЕЖА”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок