Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕРЕДРАКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТА РАКА ЕНДОМЕТРІЯ РАННІХ СТАДІЙ У ХВОРИХ З ОЖИРІННЯМ

ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕРЕДРАКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТА РАКА ЕНДОМЕТРІЯ РАННІХ СТАДІЙ У ХВОРИХ З ОЖИРІННЯМ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕРЕДРАКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТА РАКА ЕНДОМЕТРІЯ РАННІХ СТАДІЙ У ХВОРИХ З ОЖИРІННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Щербина Ганна Борисівна
УДК: 618.14-006:618.14-072.1
ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ
ПЕРЕДРАКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
ТА РАКА ЕНДОМЕТРІЯ РАННІХ СТАДІЙ
У ХВОРИХ З ОЖИРІННЯМ
14.01.01 - акушерство та гінекологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті Міністерства охорони здоровя України.
Науковий керівник: | академік АМН України, доктор медичних наук, професор
Запорожан Валерій Миколайович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1.
Офіційні опоненти: | Член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор
Венцківський Борис Михайлович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1.
доктор медичних наук, професор
Сенчук Анатолій Якович,
Медичний інститут Української асоціації народної медицини МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології.
Провідна установа: | Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, відділення планування сімї та статевого розвитку дітей та підлітків, м.Київ.
Захист відбудеться 02 листопада 2005 р. о 12_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті за адресою: 65026, м.Одеса, пров.Валіховський, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету за адресою: 65082, м.Одеса, пров.Валіховський, 3.
Автореферат розісланий ” 26 вересня 2005 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
к.мед.н. Старець О.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Захворюваність на рак ендометрія (РЕ) у всьому світі невпинно зростає, при цьому в 69,7-73% випадків захворювання діагностується в I стадії, яка характеризується сприятливим прогнозом (Smith E.M. еt al, 1997, Воробьёва Л.И.,1999). Основним методом лікування початкових стадій РЕ є хірургічний в обсязі лапаротомії, екстирпації матки з придатками (Воробьёва Л.И. и соавт., 2001, Бохман Я.В., 2002).
На сьогоднішній день численними дослідженнями щодо доброякісної патології матки доведено низку переваг лапароскопічної гістеректомії перед „відкритими” втручаннями - це скорочення терміну та зниження витрат на лікування, зменшення кількості ускладнень, підвищення якості життя жінок (Reich H., 1989, Запорожан В.М., 1999, Гладчук І.З. та співавт., 2001). За даними зарубіжних дослідників (Querley D., Leblanc E., 1998. Langebrekke A. еt al., 2000), лапароскопія може бути застосована й в онкогінекології як для діагностики захворювання, визначення його стадії, моніторингу, так і для радикального лікування, зі збереженням основних принципів ведення хворих на рак. Але залишаються невирішеними ряд питань, серед них – відбір хворих, для яких лапароскопічні втручання є оптимальними та адекватними (Кулаков В.И., Адамян Л.В., 2002).
Поряд з цим, значна частина хворих на РЕ – літні жінки, з супутніми в 60-70% випадків цукровим діабетом, гіпертонічною хворобою, серцево-судинною недостатністю, ожирінням (Вишневская Е.Е., 1997, Бохман Я.В., 2002), що суттєво підвищує ризик анестезіологічної допомоги та хірургічних ускладнень, а в 13% випадків унеможливлює оперативне втручання (Кузнецов В.В., Нечушкина В.М., 2004). Єдиною альтернативою для цих пацієнток залишається променева (гормоно-променева) терапія, яка за результатами значно поступається хірургічному та комбінованому методам лікування (Petterson F. et al., 1997, Михановский А.А., 2001). У той же час, за умов адекватного обстеження та передопераційної підготовки, методом вибору навіть у разі значного ступеня операційного ризику може стати вагінальна гістеректомія, розширення показань та вдосконалення техніки виконання якої сприятиме збільшенню кількості радикальних втручань у хворих на РЕ.
Таким чином, слід вважати актуальним питанням сучасної гінекології розробку алгоритму диференційованого підходу до вибору оперативного доступу під час хірургічного лікування передрака та I стадії рака ендометрія, що сприятиме поліпшенню безпосередніх, а, можливо, і віддалених його результатів, підвищенню якості життя хворих з цією розповсюдженою патологією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕРЕДРАКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТА РАКА ЕНДОМЕТРІЯ РАННІХ СТАДІЙ У ХВОРИХ З ОЖИРІННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок