Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Трудові ресурси та формування ринку робочої сили в аграрному секторі економіки (на матеріалах сільськогосподарських підприємств Хмельницької області)

Трудові ресурси та формування ринку робочої сили в аграрному секторі економіки (на матеріалах сільськогосподарських підприємств Хмельницької області)

Назва:
Трудові ресурси та формування ринку робочої сили в аграрному секторі економіки (на матеріалах сільськогосподарських підприємств Хмельницької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Суліма Наталія Миколаївна
УДК: 331.522.4:631.1
Трудові ресурси та формування ринку робочої сили в аграрному секторі економіки
(на матеріалах сільськогосподарських підприємств Хмельницької області)
08.06.01 – економіка підприємства й організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Руснак Петро Павлович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри аграрної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Терещенко Віктор Кирилович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри аграрної соціології
та розвитку села
кандидат економічних наук
Кучер Валентина Василівна,
Подільська державна аграрно – технічна
академія, доцент кафедри економічної
теоріі, бізнесу та права
Провідна установа - Інститут економіки НАН України,
відділ ресурсного потенціалу АПК, м. Київ
Захист відбудеться 21 березня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ 41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, Київ 41, вул. Героїв оборони,11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий “20” лютого 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балановська Т.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Основою людського розвитку є фактична реалізація в суспільстві стратегій, що забезпечують розвиток, безпеку та свободу людини. Можливість же реалізації кожної із вказаних стратегій обумовлена забезпеченістю людськими ресурсами, інтелектуальним потенціалом суспільства та соціально-правовою захищеністю населення. Серед основних соціально-економічних проблем українського села вагоме місце займає використання трудових ресурсів. Обумовлено це тим, що вихід із економічної кризи значною мірою залежить від забезпечення сільськогосподарських підприємств трудовими ресурсами та ефективного їх використання.
У сучасних умовах сільськогосподарське виробництво зіткнулося з низькою ефективністю використання трудових ресурсів, неможливістю подальшого екстенсивного економічного зростання, з уповільненням процесу впровадження нової техніки і прогресивних технологій, незадовільним рівнем інтеграції. Ринок робочої сили формується на селі стихійно і недостатньо регулюється державою. Крім того, питання розглядаються, як правило, на рівні народного господарства в цілому. Проте, як сама праця, так і її ринок мають свої особливості в галузях сільського господарства.
Ключові питання трудових ресурсів та формування ринку робочої сили досліджені у численних роботах вчених економістів-аграрників. Великий внесок в розробку цієї проблеми зробили відомі вчені О.Г. Бугуцький, В.С.Дієспєров, О.І. Здоровцов, Й.С. Пасхавер та інші. Разом з тим слід зазначити, що їхні дослідження в основному охоплюють період планово-адміністративного регулювання економічного розвитку народногосподарського комплексу. Останнім часом проблема трудових ресурсів і ринку робочої сили займає значне місце в працях Д.П.Богині, П.П.Борщевського, С.І.Дорогунцова, Ф.В. Зінов’єва, І.І. Купалової, В.В. Кучер, Є.М. Лібанової, І. А. Маслової, В.Ф. Машенкова, П.Т. Саблука, В.К. Терещенка, В.М. Шаленко, Л.A. Шепотько та К.І. Якуби. Багато хто із вчених розглядає тільки окремі проблеми використання трудових ресурсів та формування ринку робочої сили, а в умовах ринкових відносин виникла необхідність комплексного вивчення використання трудових ресурсів і формування ринку робочої сили в аграрній сфері, включаючи демографічний аспект, безробіття, зменшення сезонності, розробку пропозицій щодо поліпшення соціального становища селян. Необхідність вирішення цієї проблеми та відсутність наукових положень щодо специфічних особливостей окремих регіонів та параметрів ринку праці на селі зумовили вибір теми дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Трудові ресурси та формування ринку робочої сили в аграрному секторі економіки (на матеріалах сільськогосподарських підприємств Хмельницької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок