Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “WOJNA DOMOWA” ПОЛЬСЬКОГО ХРОНІСТА С. ТВАРДОВСЬКОГО ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО ТА ПАМ’ЯТКА ІСТОРИЧНОЇ ДУМКИ

“WOJNA DOMOWA” ПОЛЬСЬКОГО ХРОНІСТА С. ТВАРДОВСЬКОГО ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО ТА ПАМ’ЯТКА ІСТОРИЧНОЇ ДУМКИ

Назва:
“WOJNA DOMOWA” ПОЛЬСЬКОГО ХРОНІСТА С. ТВАРДОВСЬКОГО ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО ТА ПАМ’ЯТКА ІСТОРИЧНОЇ ДУМКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ім. М. С. ГРУШЕВСЬКОГО
ТАРАСЕНКО Інна Юріївна
УДК 930.2 Твардовський(093):82-94(477) =162.1“16”
“WOJNA DOMOWA” ПОЛЬСЬКОГО ХРОНІСТА
С. ТВАРДОВСЬКОГО ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО
ТА ПАМ’ЯТКА ІСТОРИЧНОЇ ДУМКИ
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі історії і теорії археографії та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
Брехуненко Віктор Анатолійович,
Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, відділ історії і теорії археографії та споріднених наук, завідувач
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Швидько Ганна Кирилівна,
Національна Гірнича Академія
(Дніпропетровськ), кафедра історії
та політичної теорії, професор
доктор історичних наук,
Щербак Віталій Олексійович,
Національний університет
“Києво-Могилянська Академія”,
кафедра історії, професор
Захист відбудеться “29” травня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України за адресою 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительска, 4).
 
Автореферат розісланий “25” квітня 2008 року.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Песчаний О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з найважливіших особливостей сучасного періоду розвитку української історичної науки є значна інтенсифікація дослідження проблем джерелознавства та інших спеціальних історичних дисциплін, вивчення контактів України з європейськими державами і народами. У зв’язку з цим все більшу увагу дослідників привертають твори (хроніки, мемуари тощо) іноземних авторів середньовіччя та нової доби, зокрема ті, в яких знайшла відображення Національно-визвольна війна українського 1648-1658 рр., в ході якої була відроджена Українська держава. Серед згаданих хроністів вирізняється велична постать класика польської літератури та історіографії доби бароко Самуеля зі Скшипни Твардовського (бл. 1595 – 1661), який ще за свого життя здобув славу “польського Вергілія”, а на схилі життя написав фундаментальну віршовану хроніку “Wojna Domowa” (далі – “WD”), тобто “Громадянська війна“. Вона у вишуканій літературній формі однією з перших в польській історіографії подала розгорнутий образ подій, містить у собі чимало важливих фактів. Це забезпечило “WD” значну популярність у Речі Посполитій, а вжиті Твардовським образні окреслення періодів історії Речі Посполитої (“золотий спокій” для 1639-1647 рр. та “потоп” для 1655-1657 рр.) міцно увійшли в історіографію та суспільну свідомість поляків. Але як історичне джерело та пам’ятка історіографії “WD” майже не вивчалась. Саме відсутність комплексного наукового дослідження з цієї проблематики обумовила звернення до неї автора.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація виконана у рамках науково-дослідної теми Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України “Принципи наукової обробки і підготовки до публікації джерел з історії України ХVI – XX ст., пам’яток біографістики, некрополістики та фонодокументів” (номер державної реєстрації 0105U00397).
Мета дослідження полягає у комплексному вивченні “WD” у поєднанні з усією творчою спадщиною С. Твардовського, визначення місця та значення “WD” як джерела з історії України і пам’ятки польської історіографії ХVІІ ст.
Досягнення мети передбачає реалізацію наступних дослідницьких завдань:
1)
з’ясувати дотеперешній стан наукової розробки проблеми, провести виявлення та аналіз джерел, що висвітлюють життя й творчість С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: “WOJNA DOMOWA” ПОЛЬСЬКОГО ХРОНІСТА С. ТВАРДОВСЬКОГО ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО ТА ПАМ’ЯТКА ІСТОРИЧНОЇ ДУМКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок