Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ БУРЯКОЦУКРОВОГО ВИРОБНИЦТВА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ БУРЯКОЦУКРОВОГО ВИРОБНИЦТВА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ БУРЯКОЦУКРОВОГО ВИРОБНИЦТВА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Боковець Вікторія Вікторівна
УДК 330.123.36:664.12
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ
ОСНОВНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ БУРЯКОЦУКРОВОГО ВИРОБНИЦТВА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
08.06.01.- економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобування наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2003
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
Заїнчковський Анатолій Олександрович –
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри економіки і фінансів.
Офіційні опоненти : доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
Лобас Микола Григорович-
Аграрний інститут,
директор
Кандидат економічних наук, доцент,
Жебка Валентин Володимирович –
Національний авіаційний університет,
Завідувач кафедри обліку і фінансів
Провідна установа - Тернопільська академія народного господарства
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економіки підприємств і корпорацій, м. Тернопіль
Захист відбудеться 13 червня 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради к 26.058.01 в Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033Ю м. Київ, вул. Володимирська, 68, учбовий корпус В, аудиторія В-502.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ,
вул. Володимирська, 68
Автореферат розісланий 8 травня 2003 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.М. Марченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах ринкової трансформації бурякоцукрового комплексу України спостерігається значна потреба у капіталі для забезпечення нормального процесу діяльності підприємств незалежно від їх форм власності та організаційно-правового статусу. Проблема регулювання відтворення основного капіталу і його реформування має важливе значення для подолання кризових явищ в бурякоцукровому виробництві та забезпечення підгрунтя його економічного зростання .
Серед країн-виробників цукру ще на початку 90-х років Україна займала одне з провідних місць по виробництву цукру з цукрових буряків. Проте криза не минула бурякоцукрового виробництва, результатом чого стало скорочення обсягів виробництва. Лише за період з 1992 р. по 2001 р. виробництво продукції скоротилося в 2 рази (з 3,89 млн. т до 1,95 млн. т ), а по Вінницькій області в 2,4 рази (з 488 тис.т до 200 тис.т), призупинився процес фінансування нового будівництва і реконструкції діючих підприємств, зросли диспропорції між наявними потужностями і рівнем забезпечення сировиною. Вихід з кризової ситуації бурякоцукрового виробництва вимагає нових якісних підходів до використання його основних засобів, оптимізації темпів оновлення і строків їх служби, модернізації застарілих засобів та реструктуризації підприємств, розробки і впровадження нової техніки і технології. Ці проблеми особливо актуальні для бурякоцукрового комплексу Вінницької області, на долю якої припадає 20,3% цукрових заводів України.
Розробці теоретичних, методологічних і практичних питань відтворення та ефективності використання основних фондів, збалансованості факторів виробництва присвячені праці таких вітчизняних і зарубіжних вчених як А.Сміта, Д.Рікардо, А.Маршала, Т.Каселя, К.Маркса, Л.М.Абалкіна, В.А.Воротилова, М.С.Герасимчука, Е.Кукель-Караєвського, В.П.Красовського, С.Е.Канторера, Л.В.Канторовича, І.С.Малишева, О.І.Ноткіна, А.Е.Пробста, С.Т.Струміліна, Т.С.Хачатурова та ін.
Серед вітчизняних дослідників, які займаються питаннями відтворення ефективного використання основних засобів в галузях АПК слід відзначити О.М.Голованова, І.Н.Дороша, А.О.Заїнчковського, М.І.Кісіля, М.Г.Лобаса, Т.М.Підлісецького, П.Г.Саблука, В.Д.Слюсара, О.М.Шестопаля та інших. В той же час в умовах подальшого удосконалення відносин власності у бурякоцукровому виробництві, формування цивілізованого ринку цукру, встановлення ефективних інтеграційних зв’язків між товаровиробниками, особливого значення набувають проблеми цілеспрямованого формування і оновлення основних засобів та ефективного їх використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ БУРЯКОЦУКРОВОГО ВИРОБНИЦТВА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок