Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діалог науки та релігії в контексті культурної трансформації публічної сфери

Діалог науки та релігії в контексті культурної трансформації публічної сфери

Назва:
Діалог науки та релігії в контексті культурної трансформації публічної сфери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет
ім. В.Н. КаразІна
Стебльов Сергій Олександрович
УДК 130.2 : [215:82-92]
Діалог науки та релігії в контексті культурної трансформації публічної сфери
Спеціальність 09.00.04 – філософська антропологія,
філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
 
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: Кандидат філософських наук, доцент
Філоненко Олександр Семенович,
Харківській національний університет імені В.Н. Каразіна
доцент кафедри філософії науки і теорії культури
Офіційні опоненти: Доктор філософських наук, професор
Стародубцева Лідія Володимирівна,
Харківська державна академія культури,
професор кафедри історії і теорії культури
Кандидат філософських наук, доцент
Черненко Володимир Олександрович,
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри філософії та політології
Захист відбудеться „16” січня 2008 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д .051.06 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, за адресою: 61077, м. Харків-77, пл. Свободи, , ауд. ІІ-49.
 
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків-77, пл. Свободи, .
Автореферат розісланий „ ” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Українець Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Питання щодо співвідношення науки та релігії постає класичним у європейській культурі, адже проблема їхнього взаєморозуміння має довгу історію, від виникнення новоєвропейських наук донині, та ще більш довгу передісторію, від зародження раціональної думки по Новий час. Втім, довга історія напруженості й непорозумінь між вірою та розумом красномовно свідчить проти їхньої радикальної гетерогенності й більшість вчених, філософів та богословів сучасності вважають, що сьогодні ми приречені на діалог, у якому як наука, так і релігія, зберігаючи власну автономію – методу, даних, мови, досвіду, намагаються відшукати відповіді на незмінні, хоча постійно нові, найважливіші питання, які стосуються світу та людини.
Проте, треба зазначити, що популярні узагальнення на тему цих взаємин, поза залежністю від того, чи проголошують вони стан війни або миру, іноді виявляються занадто штучними, адже проблематична взаємодія між наукою та релігією не тільки змінювалася з часом, але й у тому, що виривати її з історичного та культурного контекстів є некоректним та загрожує укоріненням анахронізмів. Отже, варто додати, що відношення між релігією й наукою не проектуються лише на сторінках праць філософів науки та богословів: вони формуються культурними та історичними процесами. Без вивчення історії цих взаємин неможливо правильно зрозуміти природу цих відносин.
Таким чином, актуальність теми дослідження визначається необхідністю ретельного аналізу та висвітлення різноманіття взаємин між науковим та теологічним дискурсами, та спробою концептуалізації цього діалогу.
Ступінь наукової розробленості теми. Теоретичне поле дисертаційного дослідження складається з двох загальних блоків, які поєднують в собі розробки різних галузей гуманітарного знання та передбачають міждисциплінарний характер роботи.
Аналітика діалогу науки та релігії, в контексті дисертаційного дослідження, репрезентована трьома дискурсами – науковим, теологічним та філософським.
Науковий дискурс взаємовідносин науки та релігії може бути експлікований двома дослідницькими програмами. Перша з них, артикульована, як формально-логічна. Прибічниками цієї програми аналізується природа науки та релігії, проводиться зіставлення властивих їм методологічних особливостей і понятійного апарату, а також окреслюються можливі теоретичні моделі взаємин між двома цими дисциплінами (Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Діалог науки та релігії в контексті культурної трансформації публічної сфери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок