Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКОГО РУХУ БГАКТІ В ПІВНІЧНІЙ ІНДІЇ XIV–XVII СТОЛІТЬ

РОЗВИТОК РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКОГО РУХУ БГАКТІ В ПІВНІЧНІЙ ІНДІЇ XIV–XVII СТОЛІТЬ

Назва:
РОЗВИТОК РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКОГО РУХУ БГАКТІ В ПІВНІЧНІЙ ІНДІЇ XIV–XVII СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,21 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. КРИМСЬКОГО
Ботвінкін Юрій Володимирович
УДК 294:1:94(545)
РОЗВИТОК РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКОГО
РУХУ БГАКТІ В ПІВНІЧНІЙ ІНДІЇ XIV–XVII СТОЛІТЬ
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі Далекого Сходу Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України.
Науковий керівник:
доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Матвєєва Леся Василівна,
директор Інституту сходознавства ім. А. Кримського
НАН України
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Рубель Вадим Анатолійович,
професор кафедри історії стародавнього світу та
середніх віків Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
кандидат історичних наук, доцент
Діческул Віра Михайлівна,
доцент кафедри методики викладання історії і права
Київського міського педагогічного університету
ім. Б.Д. Грінченка
Захист відбудеться “2” липня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.01 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4, к. 207.
Автореферат розісланий “2” червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Д. Василюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
З огляду на те, що в наші дні надзвичайно популярними в світі стають індійська культура і дослідження її витоків, та керуючись власним інтересом до історії розвитку середньовічного індуського суспільства під впливом як індуїзму, так і інших релігійних вчень, автор обрав тему з історії розвитку релігійно-філософського руху бгакті в середньовічній Північній Індії.
Рух бгакті в Північній Індії XIV–XVII століть досліджували і продовжують досліджувати чимало вчених-індологів, істориків і літературознавців. Історія цього руху сьогодні розглядається здебільшого в контексті історії розвит­ку індійської культури і релігійно-філософської думки, вже достатньо вивчені основні ідеологічні засади бгакті, і літературна спадщина бгакті вважається окрасою індійської літератури, “золотим віком” індійської поезії. Але ще не достатньо здобули пояснення історичні передумови і причини формування ідеологічної спрямованості різних течій північноіндійського бгакті. Історики, як правило, досліджують бгакті в цілому, звертаючись до всього спектру відображених у цьому русі думок і настроїв народу, не вдаючись у детальний розгляд того чи іншого історичного чинника і тих особливостей індійського світогляду, завдяки яким проповідувані вчителями бгакті духовні цінності втілювались у конкретних культах і докорінно змінювали спосіб життя людей.
Отже, актуальність дисертаційного дослідження визначається наступними факторами:
1) Недостатнім рівнем висвітлення в індологічній науці релігійно-філософського руху бгакті в середньовічній Північній Індії як історичного явища, зумовленого як релігійною, так і суспільно-політичною ситуацією в ­країні.
2) Неповним історичним аналізом літературної спадщини бгакті, зокрема релігійної поезії, яка відображає загальнонародні настрої епохи і демонструє приклади ідеологічного взаємовпливу пануючих у країні релігій.
3) Зростаючим бажанням українців глибше ознайомлюватися з культурним надбанням Індії, зокрема релігією і філософією.
В даному дослідженні передусім робиться аналіз бгакті як історично-філософського феномену, як наслідку розвитку релігійної свідомості індійців і їх прагнення захистити свою релігійну і культурну самобутність від зовнішніх впливів. Досліджуючи розвиток бгакті як релігійно-філософського вчення на фоні загальноісторичного життя Північної Індії даної епохи, ми пізнаємо закономірності взаємовпливу духовних засад різних релігійних вчень і політичних рухів і відтворюємо систему цінностей середньовічного північноіндійського суспільства, в якій ідеалізація духовних цінностей ­переплелася з реаліями складної політичної ситуації в країні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК РЕЛІГІЙНО-ФІЛОСОФСЬКОГО РУХУ БГАКТІ В ПІВНІЧНІЙ ІНДІЇ XIV–XVII СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок