Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ БАНКУ ТА ПРОБЛЕМИ КАПІТАЛІЗАЦІЇ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ БАНКУ ТА ПРОБЛЕМИ КАПІТАЛІЗАЦІЇ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

Назва:
ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ БАНКУ ТА ПРОБЛЕМИ КАПІТАЛІЗАЦІЇ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,73 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТКАЧУК НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
 
УДК 658.147:330.142.22
ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ БАНКУ ТА ПРОБЛЕМИ КАПІТАЛІЗАЦІЇ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Тиркало Роман Іванович,
Тернопільський національний економічний університет,
професор кафедри банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
заслужений діяч науки і техніки України
Мороз Анатолій Миколайович
Державний вищий навчальний заклад “Київський національний
економічний університет імені Вадима Гетьмана”
завідувач кафедри банківської справи
 
доктор економічних наук, професор
Вожжов Анатолій Павлович
Севастопольський національний технічний університет
завідувач кафедри фінансів і кредиту
Захист відбудеться “05” червня 2008 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.03 Тернопільського національного економічного університету за адресою: 46020, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, корпус 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного економічного університету за адресою: 46020, м. Тернопіль, майдан Перемоги, 3.
Автореферат розісланий “03” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент М. П. Шаварина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інноваційно-інвестиційна модель розвитку країни потребує перетворення банківського сектору в ефективну систему акумулювання грошових ресурсів та спрямування їх у найбільш перспективні сектори економіки. Вдосконалення банківської системи, яка би сприяла розвитку країни, була самодостатньою і стійкою, здатною без загрози національним інтересам інтегруватися у світовий економічний простір, – на сьогодні актуальне завдання для банківських установ.
Успішність виконання цього завдання залежить передусім від забезпеченості кожного банку зокрема та банківської системи загалом власним капіталом, який є одним з найважливіших показників банківської діяльності, що забезпечує потрібний рівень капіталізації банків, характеризує їхню фінансову стійкість, ліквідність і здатність до подальшого розвитку.
Проблема підвищення рівня капіталізації банків зумовлює об’єктивну необхідність дослідження сучасної вітчизняної практики формування власного капіталу банків, порядку оцінювання величини та визначення рівня його адекватності потребам розвитку економіки країни, а також пошуку ефективних шляхів і джерел нарощення обсягів капіталізації, що сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної банківської системи і збереженню її національних пріоритетів в умовах глобалізації фінансових ринків.
Дослідженню проблем формування й поповнення банківського капіталу присвячені праці багатьох провідних вітчизняних і зарубіжних економістів. У наукових колах України цю проблему досліджували такі вчені: М. Д. Алексеєнко, З. М. Васильченко, О. В. Васюренко,
А. П. Вожжов, І. С. Гуцал, О. В. Дзюблюк, Ж. М. Довгань, А. М. Мороз, М. І. Савлук,
Р. І. Тиркало та ін. Серед російських дослідників слід вказати праці В. І. Колесникова,
А. М. Косого, О. І. Лаврушина, А. Ю. Сімановського, В. М. Усоскіна, В. А. Царкова та ін. Фундаментальними з цієї проблематики є дослідження західних науковців: Є. Брігхема,
Ч. Вулфена, Т. У. Коха, Ф. Мишкіна, П. Роуза, Дж. Ф. Сінкі та ін.
Переважна більшість праць вказаних вчених зорієнтована на дослідження економічної сутності банківського капіталу взагалі, особливостей його формування та управління. Водночас потребує глибшого вивчення питання сутності й ролі власного капіталу в забезпеченні достатньої капіталізації банків і банківської системи. Практично відсутні розробки щодо визначення внутрішньої здатності банків до підвищенні рівня капіталізації, не повною мірою дослідженими є питання застосування новітніх інструментів підтримання адекватності власного капіталу та нарощення обсягів капіталізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ БАНКУ ТА ПРОБЛЕМИ КАПІТАЛІЗАЦІЇ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок