Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАРІАНТНО ЗУМОВЛЕНА КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ ДІЙСНОСТІ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

ВАРІАНТНО ЗУМОВЛЕНА КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ ДІЙСНОСТІ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
ВАРІАНТНО ЗУМОВЛЕНА КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ ДІЙСНОСТІ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ТОМЕНЧУК Мар’яна Василівна
УДК 811.111:165.194
ВАРІАНТНО ЗУМОВЛЕНА КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ ДІЙСНОСТІ
У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
 
Чернівці – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ділової іноземної мови та перекладу Закарпатського державного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Полюжин Михайло Михайлович,
Закарпатський державний університет,
завідувач кафедри ділової іноземної мови
та перекладу, проректор із навчальної роботи
та міжнародних зв’язків, м. Ужгород.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Левицький Андрій Едуардович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Білинський Михайло Емільович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
доцент кафедри англійської філології.
Захист відбудеться “17” квітня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.07 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. М. Коцюбинського, 2, корп. V, ауд. 230).
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чер-ні-вецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58000, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий “11” березня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент О.В. Кульбабська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферовану дисертацію присвячено різнобічному висвітленню специфіки тих основних подібностей і відмінностей концептуального простору та картин світу, які передаються за допомогою ключових лексико-фразеологічних засобів у відгалужених варіантах сучасної англійської мови. Як відомо, причиною труднощів, які часто виникають у спілкуванні представників різних мов, є не стільки розбіжності фонетичного, лексичного чи граматичного характеру, скільки все більш помітна дивергентність у проявах національної свідомості та культурно зумовлених особливостях світосприйняття. У зв’язку з інтенсифікацією та значним розширенням міжнародних контактів і необхідністю досягнення адекватного взаєморозуміння у діалозі культур лінгвістика сьогодні вже не може обмежитися дослідженням суто лінгвістичної проблематики. Успішність виконання її назрілих завдань тісно пов’язана зі зверненням як до лінгвокультурології (А. Вежбицька, Г.В. Єлізарова, В.І. Карасик, В.А. Маслова, Г.Г. Слишкін, Ю.С. Степанов, В.І. Тхорик, Н.Ю. Фанян та ін.), так і до лінгво-концептології (А.Д. Бєлова, О.Л. Бєссонова, С.Г. Воркачов, С.А. Жаботинська, В.В. Жайворонок, В.Л. Іващенко, В.І. Кононенко, А.Е. Левицький, Т.В. Луньова, А.П. Мартинюк, М.М. Полюжин, А.М. Приходько, Й.А. Стернін та ін.), у центрі уваги яких є вивчення різномовної концептуалізації дійсності.
Незважаючи на підвищення останнім часом інтересу до наукових пошуків у галузі варіантології (Ю.О. Акопян, М.М. Ангелова, Н.М. Биховець, В.Г. Гак, О.В. Городецька, Ю.О. Жлуктенко, Ю.А. Зацний, Д. Кристал, Н. Лефковітс, Г.О. Орлов, Т.О. Пахомова, Г.Д. Томахін, П. Траджил, О.Д. Швейцер та ін.), низка проблем, які виникають під час дослідження специфіки внутрішньомовних національно-територіальних варіантів, усе ще потребує свого розв’язання. Ось чому на порядок денний сьогодні висувається необхідність поглибленого вивчення концептуалізації дійсності, що є типовою не тільки для всіх носіїв такої поширеної негомогенної мови, якою є англійська, а й для представників її основних відгалужених варіантів: американського, австралійського та канадського.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВАРІАНТНО ЗУМОВЛЕНА КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ ДІЙСНОСТІ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок