Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНІ ПАРАМЕТРИ ПЛАЗМОВИХ ХВОСТІВ КОМЕТ 1Р/ ГАЛЕЯ, 67Р/ ЧУРЮМОВА-ГЕРАСИМЕНКО, С/1970(АБЕ), C/1982 M1 (ОСТИН)

ФІЗИЧНІ ПАРАМЕТРИ ПЛАЗМОВИХ ХВОСТІВ КОМЕТ 1Р/ ГАЛЕЯ, 67Р/ ЧУРЮМОВА-ГЕРАСИМЕНКО, С/1970(АБЕ), C/1982 M1 (ОСТИН)

Назва:
ФІЗИЧНІ ПАРАМЕТРИ ПЛАЗМОВИХ ХВОСТІВ КОМЕТ 1Р/ ГАЛЕЯ, 67Р/ ЧУРЮМОВА-ГЕРАСИМЕНКО, С/1970(АБЕ), C/1982 M1 (ОСТИН)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. І. І. МЕЧНИКОВА
ШАБАС Наталія Леонідівна
УДК 52.864; 52.16; 52.337
ФІЗИЧНІ ПАРАМЕТРИ ПЛАЗМОВИХ ХВОСТІВ КОМЕТ 1Р/ ГАЛЕЯ, 67Р/ ЧУРЮМОВА-ГЕРАСИМЕНКО, С/1970(АБЕ), C/1982 M1 (ОСТИН)
01.03.02- Астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Астрономічній обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Чурюмов Клим Іванович,
Астрономічна обсерваторія Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ;
головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Комаров Микола Сергійович
Астрономічна обсерваторія Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, м. Одеса;
завідувач відділу;
кандидат фізико-математичних наук
Смирнов Володимир Олександрович
Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова, м. Одеса;
доцент.
Провідна установа
Головна астрономічна обсерваторія Національної академії наук України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться: 10.01.2003 р. о 14 й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.04 при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Дворянська, 2, Велика фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова (вул. Преображенська, 24)
Автореферат розісланий 06.12.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фіз.-мат. наук Каім С. Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При наближенні комет до Сонця у них з’являються хвости різних типів, які складаються з плазмової, газової та пилової речовини. У плазмових хвостах часто відбуваються нестаціонарні фізичні процеси, внаслідок чого в них утворюються пекулярні структури: конденсації, промені, хвильові структури, а також відбуваються рідкісні явища відриву хвоста. Саме дослідження плазмових хвостів комет призвело до відкриття існування сонячного вітру. Плазмові хвости утворюються завдяки взаємодії кометних іонів із потоком заряджених частинок, який витікає з корони Сонця сонячним вітром. Внаслідок цього, фізичний стан плазмового хвоста комети повинен залежати як від власних фізичних характеристик комети, так і від фізичних умов у міжпланетному середовищі. Дослідження плазмових хвостів комет, вивчення зв’язків між фізичними умовами у хвості та сонячному вітрі дають змогу використовувати комети як космічні зонди. Безпосереднє отримання інформації про міжпланетний простір за допомогою космічних апаратів наразі ще не є достатнім, особливо на далеких відстанях від площини екліптики та від Сонця. Крім того, космічні експерименти вимагають дуже великих фінансових витрат. Тому, на сьогодні поки що, комети є основним джерелом інформації про фізичні умови у міжпланетному середовищі на великих геліоцентричних відстанях та на великих геліографічних широтах.
На даний час існує велика база даних цінних наземних спостережень комет. Космічний апарат (ICE) пролетів у 1985 році крізь плазмовий хвіст комети 21Р/Джакобіні-Цінера, у 1986 р. пять космічних апаратів (два японських космічних апарати Суісей і Сакагакі, два радянських космічних апарати “Вега-1” та “Вега-2” і зонд Європейського космічного агенства “Джотто” провели дослідження голови та навколоядерної ділянки комети 1Р/Галея, у 1996 р. відбувся прольот космічного апарата Ulysses крізь плазмовий хвіст комети С/1995 Y1 (Хйякутакі) (на великий відстані від її ядра). Головною метою майбутньої космічної місії Rosetta (запуск космічного апарата відбудеться у 2003 році) є дослідження комети 46Р/Віртанен, до яких входять і плазмові проекти. Існують теоретичні моделі, що дають можливе пояснення процесам та специфічним утворенням у плазмових хвостах комет. Але для виявлення законів реакції фізичного стану плазмового хвоста комети на зміни фізичних умов у сонячному вітрі, перевірки існуючих та створення нових більш точних моделей потрібно отримувати інформацію про фізичні параметри плазмових хвостів комет, що безпосередньо спостерігалися у значний період часу, та порівнювати її з даними про фізичний стан міжпланетного простору і про рівень сонячної активності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ПАРАМЕТРИ ПЛАЗМОВИХ ХВОСТІВ КОМЕТ 1Р/ ГАЛЕЯ, 67Р/ ЧУРЮМОВА-ГЕРАСИМЕНКО, С/1970(АБЕ), C/1982 M1 (ОСТИН)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок