Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО СКІФІВ

ВІЙСЬКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО СКІФІВ

Назва:
ВІЙСЬКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО СКІФІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,09 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ГРИЦЮК Валерій Миколайович
УДК 329.733 (395) “-07/03”
ВІЙСЬКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ
ТА ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО СКІФІВ
20.02.22 – військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі морально-психологічного забезпечення діяльності військ (сил) Національної академії оборони України.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “15” вересня 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.709.04 при Національній академії оборони України (03049, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 28; тел. 254-40-88, 248-10-79 (5-33)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 28).
Автореферат розісланий “ 19 ” липня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корнієнко В.В. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Скіфи, у суспільно-політичному житті яких провідну роль відігравала воєнна справа, були одним із перших, відомих за писемними джерелами, народів на теренах України. Всебічне вивчення і аналіз їх військової організації та воєнного мистецтва викликані сучасними потребами розвитку вітчизняної воєнно-історичної науки, необхідністю поглиблення знань про героїчне минуле нашої Батьківщини для удосконалення військово-патріотичного виховання. Хоча саме скіфи були кочовим іраномовним народом, проте створене ними державне утворення було багатоетнічним і включало значну частку землеробського населення давніх українських земель. У стародавньому світі скіфське військо здобуло славу непереможного. Ця слава, пройшовши століття, закріпилась за нашими предками – давніми слов’янами. Ще в роки Нестора-літописця Київську державу іноді називали Велика Скуфь. Бойові традиції українського війська мають тисячолітні коріння. Ми повинні шанувати і вивчати свою давню історію так, як, наприклад, сьогоднішні італійці шанують історію Римської імперії, а греки – історію Еллади. Саме з цих позицій важливо осмислити значення та встановити роль і місце скіфської доби в українській та загальносвітовій воєнній історії.
Крім того, аналіз професійних, технічних та організаційних засад воєнного мистецтва скіфів, а також форм і способів збройної боротьби, що модифікувалися упродовж століть, прокладає своєрідний духовний місток між минулим і сучасним Збройних Сил. Наукове відтворення подій, що мали місце багато віків тому, дозволяє усвідомити сутність історичних явищ, процесів і закономірностей, виявити те оригінальне, що з’явилось у воєнній справі за скіфського періоду і може отримати розвиток у сучасних умовах. Сьогодні, коли змінюються організаційні структури, активніше використовуються малі тактичні групи, відбувається стирання різниці між оборонними і наступальними діями, ближній бій витісняється “дальнім дистанційним (безконтактним) боєм”, важливо дослідити, як відбувались аналогічні зміни в минулому. Ці та інші питання знаходили практичне вирішення в скіфському війську відповідно до умов свого часу.
Отже, сутність наукового завдання дослідження полягає у проведенні всебічної історичної реконструкції організації війська скіфів, виявленні його організаційної структури і функціональних компонентів, а також в узагальненні поглядів вчених на характер скіфського озброєння та спорядження, систематизації знань про війни за участю скіфів, встановлення принципів і особливостей їх воєнного мистецтва.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах планів наукової і науково-технічної діяльності Генерального штабу ЗС України, Головного управління виховної роботи МО України, Національної академії оборони України, Українського інституту воєнної історії. Результати й основні положення дисертаційної роботи використані при підготовці заключного звіту за темою науково-дослідної роботи (НДР), яка виконувалася на замовлення Головного управління виховної роботи МО України: “Методика військово-патріотичного виховання особового складу ЗС України в період переходу до комплектування військовослужбовцями за контрактом” (шифр “Патріот”); у першому розділі “Досвід морально-психологічного впливу у військових формуваннях (історичний аспект)” НДР на замовлення Головного управління виховної роботи МО України: “Науково-методичні основи морально-психологічного забезпечення діяльності Збройних Сил України” (шифр “Концепція”); та участі в НДР, яка виконується на замовлення начальника Генерального штабу ЗСУ по підготовці Українського воєнно-енциклопедичного словника (шифр “Словник”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ВОЄННЕ МИСТЕЦТВО СКІФІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок