Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “ Пригоди молодого лицаря. Роман з козацьких часів” Спиридона Черкасенка ( типологія жанру, специфіка образної системи і способи її художньої реалізації )

“ Пригоди молодого лицаря. Роман з козацьких часів” Спиридона Черкасенка ( типологія жанру, специфіка образної системи і способи її художньої реалізації )

Назва:
“ Пригоди молодого лицаря. Роман з козацьких часів” Спиридона Черкасенка ( типологія жанру, специфіка образної системи і способи її художньої реалізації )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,67 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Дяченко Світлана Іванівна
УДК 821. 161. 2 (092)
“ Пригоди молодого лицаря. Роман з козацьких часів”
Спиридона Черкасенка
( типологія жанру, специфіка образної системи і способи її художньої реалізації )
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української літератури ХХ століття Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, Кабінет Міністрів України.
Науковий керівник - | кандидат філологічних наук, професор
Гаєвська Надія Марківна,
Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка,
професор кафедри української літератури ХХ століття
Офіційні опоненти:
Провідна установа: |
 
доктор філологічних наук, професор
Гуляк Анатолій Борисович,
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця,
завідувач кафедри україністики
кандидат філологічних наук, доцент
Поляруш Ніна Степанівна,
Вінницький державний педагогічний університет
імені М.Коцюбинського, доцент кафедри української літератури
Тернопільський державний педагогічний університет
Імені В.Гнатюка, Міністерство освіти і наукиУкраїни м. Тернопіль
Захист відбудеться 6 березня 2001 р. о 16.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова , 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 5 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П. Гальона


Загальна характеристика роботи
Останнім часом в історії вітчизняного літературознавства посилився інтерес до раніше свідомо замовчуваних імен кінця ХІХ-початку ХХ століття. Повернення "на літературну орбіту" (Г.Семенюк) значної кількості письменників, відкриття інформативного кордону для визнаних світом культурологічних концепцій та одночасне заглиблення в національні духовні джерела окреслили вихід літературознавчої думки на нові простори.
У цьому потоці аналітичної думки актуальними лишаються проблеми теорії й історії роману. Вчені виходять з того, що роман - це жанр, який дає найповніше уявлення про дійсність, розгортає епічну картину світу в його найрізноманітніших проявах і взаємозв?язках. Колізії роману зумовлені долею реальної або вигаданої особистості, тим, коли, як і якої долі вона зазнає, як узгоджується її мислення і діяльність з панівними ідеологемами і художніми тенденціями часу, як такі ідеї стимулюють інтерес сучасників саме до цього предмета як до жанротворчого чинника.
Незважаючи на відмінність романів за тематикою, обсягом, мірою драматизації сюжету, за композиційно-сюжетними принципами, способами оповіді в них, у творах такого жанру наявні й певні стильові домінанти. Одна з найбільш помітних серед них - це наповнення сюжету в усіх його компонентах безпосередньою романтичною змістовністю: інтрига стає засобом відображення конфлікту між особистістю і суспільством, перетворюється в "пружину'', яка дає поштовх цілеспрямованим діям героя і зміцнює тим самим його сюжетотворчу роль; драматизуючи цю роль, інтрига підпорядковує своїй логіці і розвиток (зародження, загострення і розв`язання) будь-якої суперечності, і перебіг, і склад сюжетних подій, і навіть композиційний ''замок'' твору. При цьому інтрига не завжди реалізується в розв`язці, бо справжня вага роману не в сюжетній завершеності чи "відкритості", а передусім у характері зображення життя як процесу.
Поява історичних романів в українській літературі, започаткована романом "Чорна рада" П.Куліша, викликала неабиякий резонанс у літературознавстві 30-50-х рр. ХХ ст., спонукала до визначення їхньої жанрової специфіки. У 70-80-х рр. розуміння цього питання було точнішим, визначилися два основні погляди на нього: 1) історичний роман - самостійний жанр (Л.Александрова, І.Варфоломєєв, Г.Ленобль); 2) історичний роман - один із різновидів жанру роману.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: “ Пригоди молодого лицаря. Роман з козацьких часів” Спиридона Черкасенка ( типологія жанру, специфіка образної системи і способи її художньої реалізації )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок