Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Поширення та діагностика вірусу шарки сливи на півдні україни

Поширення та діагностика вірусу шарки сливи на півдні україни

Назва:
Поширення та діагностика вірусу шарки сливи на півдні україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,12 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАТУШНЯК ЛІЛІЯ КОСТЯНТИНІВНА
УДК 632.38 + 634.22
Поширення та діагностика вірусу шарки сливи
на півдні україни
06. 01. 11- фітопатологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук

КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана в Інституті захисту рослин Української академії аграрних наук
Науковий керівник – кандидат сільськогосподарських наук
Сергієнко Валентина Григорівна,
Інститут захисту рослин УААН,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Мілкус Борис Наумович,
Прищеплювальний комплекс ЗАТ “Одеський коньячний завод”,
завідувач лабораторією вірусології та мікробіології
кандидат біологічних наук
Таранухо Микола Павлович,
Інститут садівництва УААН,
старший науковий співробітник лабораторії вірусології
Провідна установа – Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України, відділ фітопатогенних вірусів, м. Київ
Захист відбудеться “23 грудня 2004 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 004. 02 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус № 3, аудиторія 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус № 4, кім.41
Автореферат розісланий “19 листопада 2004 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Мороз М. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Найбільш шкодочинним вірусним захворюванням кісточкових культур є шарка сливи (Plum pox virus), яка на сьогодні ідентифікована в усіх зонах земної кулі, де їх вирощують. Хвороба викликає великі втрати врожаю і знижує технологічні і товарні якості плодів. Хворі дерева стають джерелом інфекції.
В Україні це захворювання вперше виявили в 1966 році в Чернівецькій області на площі 0,3 га. Незважаючи на радикальні заходи знищення, шкодочинність і небезпечність хвороби з кожним роком зростають, розширюється її ареал.
Проблема шарки стоїть гостро для нашої країни. Швидке поширення хвороби перш за все пов’язане з відсутністю державної системи контролю за виробництвом садивного матеріалу.
Сучасні методи боротьби з вірусом шарки розробляються в декількох напрямах: вирощування здорового безвірусного садивного матеріалу, селекція сортів стійких чи толерантних до вірусу.
Такі дослідження мають бути забезпечені швидкими і надійними методами діагностики. За кордоном для діагностики вірусу шарки сливи розроблені методи молекулярної гібридизації та полімеразної ланцюгової реакції, що дозволяють виявити вірус у дуже невеликій концентрації. Однак, для масового тестування ці методи мало придатні через високу вартість, що значно обмежує їхнє застосування. Тому сьогодні на Україні ідентифікацію вірусу шарки проводять серологічними методами: імуноферментний аналіз та імуноелектронна мікроскопія. Але, для широкого застосування цих методів на практиці необхідні діагностичні сироватки. За відсутністю вітчизняних діагностикумів карантинні інспекції та селекцентри змушені закуповувати імпортні, що є економічно невиправдано. Значимість вирішення цієї проблеми і обумовила вибір теми дисертаційної роботи і актуальність дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках робочої програми Дослідної станції карантину винограду і плодових культур Інституту захисту рослин УААН по завданню 06.– “Удосконалити методи виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ карантинних шкідників, хвороб та бур’янів (номер державної реєстрації 0101V003711).
Робота проводилась на Дослідній станції карантину винограду і плодових культур ІЗР УААН, м. Одеса та в лабораторії вірусології Науково – дослідного інституту плодівництва м. Кишинів, Республіка Молдова, на основі договору між цими установами.
Мета і задачі дослідження. Виходячи з актуальності питання, метою нашої роботи було виявлення збудника шарки сливи, удосконалення методів його діагностики і отримання діагностичної антисироватки до ізоляту вірусу шарки, виділеного в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Поширення та діагностика вірусу шарки сливи на півдні україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок