Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Професіоналізм хормейстера. ПСИХОЛОГічний та культурно-історичний аспекти

Професіоналізм хормейстера. ПСИХОЛОГічний та культурно-історичний аспекти

Назва:
Професіоналізм хормейстера. ПСИХОЛОГічний та культурно-історичний аспекти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
одеська державна МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
імені А.В. нежданової
Селезнева Наталія Олексіївна
УДК 78.05 + 78.07
Професіоналізм хормейстера.
ПСИХОЛОГічний та культурно-історичний аспекти
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній музичній академії імені А.В.Нежданової Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства Шип Сергій Васильович,
в. о. професора Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства
Тишко Сергій Віталійович,
професор Національної музичної
академії України ім. П.І.Чайковського
кандидат мистецтвознавства
Бутенко Леонід Михайлович,
професор Одеської державної музичної
академії імені А. В. Нежданової
Провідна установа: Харківський державний інститут мистецтв ім. І. П. Котляревського, кафедра історії музики
Захист відбудеться “20” лютого 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.07 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства у Одеській державній музичній академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65020, Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розіслано “_19_” _січня__2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства,
в. о. професора Н. С. Довгаленко


Загальна характеристика роботи
Актуальність і стан наукової дослідженості теми. Проблема, що досліджується в дисертації, безпосередньо стосується сфери наукових інтересів і завдань хорознавства – мистецтвознавчої дисципліни, яка об’єднує теоретичні, історичні, культурологічні, психологічні та педагогічні знання про хорове мистецтво. Головна увага в роботі приділяється особистісним властивостям диригента-хормейстера та функціям його діяльності, які розглядаються як цілісність і охоплюються поняттям "хормейстерський професіоналізм".
Окреслимо значення даного вербального виразу. Існує чимало конкретно-історичних форм і найменувань професійної діяльності музиканта, який виконує провідні функції в хоровому співі, наприклад: корифей, хорег, хореарх, доместик, капельмейстер, регент, диригент, художній керівник і т. п. Для спрощення викладу ми користуємося в роботі переважно терміном “хормейстер”. Останній розуміється як узагальнюючий термін. Він прирівнюється до різних типів та найменувань спеціальності, що виникали в різних історично-локальних умовах. Отже, термін хормейстер відбиває весь можливий комплекс функцій спеціаліста в галузі хорового мистецтва, до якого входять керування, диригування, навчання, художнього виховання, заспівування, виконання провідної вокальної партії тощо.
Поняття професіоналізму давно увійшло до числа основних понять, що характеризують діяльність музиканта. Втім, дослідження даного поняття є дуже рідкісними. Найбільшу увагу та широке застосування одержало явище композиторського професіоналізму. У застосуванні до композиторської творчості термін професіоналізм відбиває, насамперед, особливий характер діяльності творців музики, їхній соціальний статус, а також особливий вид музичного продукту. Саме в такому ракурсі це поняття трактується в наукових працях І. Ляшенко, Ю. Малишева, С. Мірошніченко, Є. Назайкінського, О. Сохора та інших музикознавців.
Нерідко вживається слово “професіоналізм” і в літературі з хорознавства. Зазвичай цей вираз використовується в одному контексті з поняттями “дилетантизм”, “аматорське і самодіяльне хорове мистецтво”, “народне хорове мистецтво”, “фольклорне музикування”. Незважаючи на очевидний факт його поширеності в літературі, не можна вважати, що слово “професіоналізм” має в хорознавстві статус наукового терміна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Професіоналізм хормейстера. ПСИХОЛОГічний та культурно-історичний аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок