Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ФОНЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ АКТУАЛІЗАЦІЇ СМИСЛУ ВИСЛОВЛЮВАННЯ (експериментально-фонетичне дослідження англійського емоційного мовлення)

СИСТЕМА ФОНЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ АКТУАЛІЗАЦІЇ СМИСЛУ ВИСЛОВЛЮВАННЯ (експериментально-фонетичне дослідження англійського емоційного мовлення)

Назва:
СИСТЕМА ФОНЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ АКТУАЛІЗАЦІЇ СМИСЛУ ВИСЛОВЛЮВАННЯ (експериментально-фонетичне дослідження англійського емоційного мовлення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,13 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАЛИТА Алла Андріївна
УДК 811.111’342
СИСТЕМА ФОНЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ АКТУАЛІЗАЦІЇ СМИСЛУ ВИСЛОВЛЮВАННЯ
(експериментально-фонетичне дослідження
англійського емоційного мовлення)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фонетики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант доктор філологічних наук, професор
Стеріополо Олена Іванівна,
Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра німецької
філології, професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Бровченко Тамара Олександрівна,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова, кафедра теоретичної
і прикладної фонетики, професор
доктор філологічних наук, професор
Петренко Олександр Дем’янович,
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського, декан факультету
іноземної філології
доктор філологічних наук, професор
Таранець Валентин Григорович,
Одеський регіональний інститут
державного управління Української
Академії державного управління
при Президентові України, кафедра
української та іноземних мов, професор
Провідна установа Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра германського, загального та порівняльного мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться 28 травня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий “25” квітня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Е.Левицький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Аналіз робіт, присвячених співвідношенню звукового оформлення й семантики висловлювання, переконливо свідчить, що кодифікуюча техніка мови значною мірою детермінована глибинною семантичною структурою, яку вона відображає, й тими процесами, що виникають при переході від цієї структури до її матеріального втілення. Це означає, що ефективне вивчення взаємодії системи фонетичних засобів актуалізації смислу висловлювання у відриві від семантичного аспекту мови практично неможливе.
Теоретичні основи семантичних досліджень фонетичного рівня мови закладено у працях таких відомих мовознавців, як В. фон Гумбольдт, О.О.Потебня, Ф. де Соссюр, Л.В.Щерба та інші. Так, В. фон Гумбольдт розглядав співвідношення між звуком і думкою. Акцентуючи увагу на виборі мовцем семантичних варіантів слів і конструкцій, актуальних для вираження й передачі інформації, О.О.Потебня називав звук мовлення “слухняним знаряддям” думки. Центральне положення в лінгвістиці Ф. де Соссюра займає вчення про мовний знак, мовну значущість, теорію синтагм та асоціацій. Загальнолінгвістична концепція Л.В.Щерби побудована винятково на семантичній основі. Він також виокремлює з мовленнєвого потоку фонему і визначає її як одиницю, що потенційно пов’язана зі смислом. Подальше зростання наукового інтересу до смислу висловлювання спонукає лінгвістів звернути увагу на надсегментні характеристики мовлення. Дослідження просодії вже потребує не лише фонетичного, але й загальномовознавчого аналізу процесу комунікації. Просодичні ознаки розглядаються в тісному зв’язку із сегментним рівнем, який, виконуючи роль основи для реалізації просодичних засобів, бере опосередковану участь у передачі смислу висловлювання.
Співвідношення звукового оформлення й семантики висловлювання, набуваючи ознак визначального феномену мовлення, поступово призводить до необхідності вивчення й ряду інших питань щодо сприйняття і розуміння смислу та таких особливостей мовця як його інтелект, культура, освіта, вік, стать, що є предметом спостереження інших наук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: СИСТЕМА ФОНЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ АКТУАЛІЗАЦІЇ СМИСЛУ ВИСЛОВЛЮВАННЯ (експериментально-фонетичне дослідження англійського емоційного мовлення)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок