Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ФОТОДИНАМІЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПУХЛИН З ВИКОРИСТАННЯМ 5-АМІНОЛЕВУЛІНОВОЇ КИСЛОТИ (експериментальне дослідження)

ЕФЕКТИВНІСТЬ ФОТОДИНАМІЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПУХЛИН З ВИКОРИСТАННЯМ 5-АМІНОЛЕВУЛІНОВОЇ КИСЛОТИ (експериментальне дослідження)

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ФОТОДИНАМІЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПУХЛИН З ВИКОРИСТАННЯМ 5-АМІНОЛЕВУЛІНОВОЇ КИСЛОТИ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІнСтитут експериментальної патології, ОНКОЛОГІЇ
І радіобіології ім. Р.Є. Кавецького
КУЦЕНОК ВАДИМ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК:616-006:615.831:547.979.733:616-092.4+.9
ЕФЕКТИВНІСТЬ ФОТОДИНАМІЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПУХЛИН
З ВИКОРИСТАННЯМ 5-АМІНОЛЕВУЛІНОВОЇ КИСЛОТИ
(експериментальне дослідження)
14.01.07 – онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України.
Науковий керівник – | доктор біологічних наук, професор
Гамалія Микола Федорович,
завідувач відділу клітинної фотобіології та фотомодуляції пухлинного росту Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Офіційні опоненти: –

|
доктор медичних наук, професор
Кулик Галина Іванівна,
провідний науковий співробітник відділу механізмів протипухлинної терапії Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України;
доктор медичних наук
Баглій Євген Ананійович,
завідувач лабораторії канцерогенезу, тератогенезу та токсикології репродуктивної функції Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя МОЗ України.
Провідна установа Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра онкології, м. Київ.
Захист відбудеться “ 12 ” жовтня 2005 року о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України за адресою: 03022, Київ, вул. Васильківська, 45.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий “__” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Н.В.Бородай
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Останнім часом інтенсивно розвивається новий метод лікування злоякісних новоутворень – фотодинамічна терапія (ФДТ). Метод ґрунтується на застосуванні фотосенсибілізаторів, які мають властивість вибірково накопичуватись в клітинах злоякісних пухлин та при дії світлового (лазерного) випромінювання в присутності кисню викликати фотохімічні реакції, що призводять до селективого руйнування пухлинних клітин.
Впровадження в клінічну практику методу ФДТ у передових західних країнах дозволило покращити якість надання радикальної і паліативної допомоги онкологічним хворим (Соколов В.В., 2001, Dougherty T.J., 1998, Macdonald L.G., 2001). Безсумнівною перевагою методу ФДТ перед іншими методами лікування злоякісних новоутворень (хіміотерапією, променевою терапією та ін.) є цілеспрямований вплив на пухлину без ушкодження оточуючих тканин. Така селективність у світловому пошкодженні пухлинної тканини ґрунтується на тому, що фотосенсибілізатор після введення в організм затримується більше в злоякісних пухлинах, та на відсутності у методу значних побічних ефектів. Застосування ФДТ дає можливість в певних (зокрема, при ранніх стадіях раку) випадках замінювати широке хірургічне втручання порівняно простою, мало травматичною процедурою лазерного опромінення пухлини безпосередньо, якщо вона розташована зовні, або через ендоскопічний прилад, якщо пухлина знаходиться у порожнинних органах (бронхах, стравоході, шлунку, прямій кишці, сечовому міхурі тощо).
Дослідження останніх років в області ФДТ дозволили сформулювати вимоги до оптимального фотосенсибілізатора: інтенсивне поглинання світла в тій ділянці спектрального діапазону, де біологічні тканини найбільш прозорі для проникнення оптичного випромінювання; високий рівень утворення синглетного кисню; чітко виражена селективність накопичення препарату в пухлинах у порівнянні з навколишніми макроскопічно незміненими тканинами; порівняно швидке виведення його з організму; низька токсичність. Але гематопорфірин-дериват –фотосенсибілізатор, який найбільш часто застосовується нині, лише частково відповідає цим вимогам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ФОТОДИНАМІЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПУХЛИН З ВИКОРИСТАННЯМ 5-АМІНОЛЕВУЛІНОВОЇ КИСЛОТИ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок