Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ АУДІЮВАННЯ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ШКІЛ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ (англійська мова)

ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ АУДІЮВАННЯ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ШКІЛ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ (англійська мова)

Назва:
ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ АУДІЮВАННЯ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ШКІЛ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ (англійська мова)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЖЕРЕНКО Наталя Євгеніївна
УДК 372.65
ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ
АУДІЮВАННЯ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ
ШКІЛ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ
(англійська мова)
Спеціальність 13.00.02 — теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ — 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського державного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.

Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Ніколаєва Софія Юріївна,
Київський державний лінгвістичний університет,
завідувач кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ПЛАХОТНИК Василь Макарович,
Інститут педагогіки АПН України, головний науковий співробітник лабораторії навчання іноземних мов

кандидат педагогічних наук
Саєнко Наталія Семенівна,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
доцент кафедри іноземних мов № 2
Провідна установа Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, кафедра перекладу та англійської мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться 6 вересня 2000 р. о 13 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському державному
лінгвістичному університеті (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського державного лінгвістичного університету, 03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73.
Автореферат розісланий 4 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Бігич О.Б.


Загальна характеристика роботи
Демократичні зміни, що сталися у суспільному житті країни, мали значний вплив і на сферу освіти, зокрема на реалізацію одного з провідних принципів сучасного процесу навчання — ідеї гуманізації, націленої на всебічний розвиток особистості учня засобами певного навчального предмету.
У процесі навчання іноземної мови вказаний напрямок реалізується в межах концепції комплексної індивідуалізації (С.Ю.Ніколаєва), якою передбачено всебічне врахування та цілеспрямований розвиток значущих для успішного оволодіння іншомовним мовленням індивідуально-психологічних особливостей учнів. За умов індивідуалізованого навчання не тільки усуваються окремі недоліки та відставання в рівні підготовки учнів, але й підвищується рівень навченості іноземної мови в цілому.
Цьому сприяють цілеспрямовані дії на стимулювання відповідних мотивів навчання, безперервний розвиток пізнавальних процесів та постійне вдосконалення мовленнєвих навичок і вмінь, що набуваються і згодом організуються в індивідуальний стиль оволодіння іншомовним мовленням. Таке управління індивідуальною навчальною діяльністю учнів, спрямоване на оволодіння іншомовним мовленням, здійснюється за допомогою певних видів індивідуалізації (мотивуючої, регулюючої, розвиваючої та формуючої) та адекватних способів і засобів організації навчального процесу.
Завдяки існуванню розроблених основ процесу індивідуалізованого нав-чання у сучасній методиці викладання іноземних мов проведено досить велику кількість науково-методичних досліджень з питань індивідуалізації навчання окремих аспектів іншомовної мовленнєвої діяльності, як правило, тих, що набули першочергового значення на певному ступені навчання.
Слід зауважити, що у значній частині виконаних робіт досліджуються мож-ливості індивідуалізації навчання іноземних мов у вищих навчальних закладах (М.А.Акопова, Н.В.Баграмова, І.В.Коломієць, Т.П.Лісійчук, Т.А.Некрасова, С.Ю.Ніколаєва, Л.Ю.Образцова, О.П.Петращук, Н.Д.Соловйова, М.М.Сосяк). Певні рекомендації щодо окремих питань з організації індивідуалізованого навчання представлено зарубіжними авторами (H.B.Altman, R.Arends, D.Nunan, S.Sheerin, A.Strauss, G.Strurtridge, H.Reinert).
Висвітленню технології індивідуалізації шкільного курсу навчання іноземної мови присвячено роботи багатьох вітчизняних учених (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ АУДІЮВАННЯ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ШКІЛ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ (англійська мова)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок