Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клініка, діагностика і хірургічне лікування пухлин хребта з компресією спинного мозку і його корінців.

Клініка, діагностика і хірургічне лікування пухлин хребта з компресією спинного мозку і його корінців.

Назва:
Клініка, діагностика і хірургічне лікування пухлин хребта з компресією спинного мозку і його корінців.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,24 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут нейрохірургії
ім. академіка А.П. Ромоданова
Сайед Ахтар Сохейль Різві
УДК 616.711-006-07-089:616.831-001.35
Клініка, діагностика і хірургічне лікування пухлин хребта з компресією спинного мозку і його корінців.
14.01.05- нейрохірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті нейрохірургії імені академіка
А.П. Ромоданова АМН України
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор, академік АМН України
Зозуля Юрій Панасович,
Інститут нейрохірургії імені академіка
А.П. Ромоданова АМН України,
директор .
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Зорін Микола Олександрович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, професор кафедри неврології та нейрохірургії післядипломної освіти
- доктор медичних наук, професор Фіщенко Віталій Якович,
Інститут ортопедії та травматології АМН України, Республіканський спіральний нейрохірургічний центр, клініка хірургії хребта, керівник клініки.
Провідна установа – Одеський державний медичний університет імені М.І. Пирогова МОЗ України, кафедра факультетської хірургії з курсом нейрохірургії, м. Одеса
Захист відбудеться 25.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.557.01 при Інституті нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 32)
Автореферат розісланий 24.05. 2002 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Доктор медичних наук Чеботарьова Л.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Серед всіх онкологічних захворювань пухлини центральної нервової системи складають від 2% до 5% (Ромоданов А.П. 1994; Аhsan 1995). Пухлини хребта складають 2,5% від загальної кількості захворювань хребта, що вимагають хірургічного лікування (Smidek H.H., 1990).
Проблеми ранньої діагностики, вибору методу лікування хворих з пухлинами хребта, котрим в 75% притаманний злоякісний характер (Мышкин О.А., Шевелев И.Н., Тиссен Т.П, 1998; Smidek H.H., 1990; Comey C.H., 1997; Castro J, 1998), є особливо актуальними. Швидкий інфільтративний ріст пухлин хребта у 72,5 % хворих призводить до патологічних переломів та дислокації уражених патологічним процесом хребців, що разом із здавлюванням спинного мозку та корінців м'якотканинним компонентом пухлини викликає важкі розлади провідності спинного мозку (у 80 % хворих). Важкість стану хворих цієї групи визначається також і тим, що ураження хребта виникає на тлі наявності патології інших органів, в котрих локалізується первинне вогнище пухлини та наслідками впливу попередніх хірургічних втручань з приводу первинного вогнища.
Вибір адекватної лікувальної тактики при пухлинах хребта, що спричиняють компресію спинного мозку, є надзвичайно складною проблемою. Складність патології обумовлена локалізацією пухлин у важкодоступних місцях, найчастіше суміжних з життєво важливими структурами (стравохід, аорта, нижня порожниста вена, органи середостіння), частіше злоякісним характером пухлин, дестабілізацією хребта і його деформацією, що виникає в результаті патологічних переломів чи після хірургічного лікування.
Розвиток можливостей спінальної хірургії, використання більш радикальних методів хірургічного лікування визначило необхідність поглибленого вивчення особливостей клінічного перебігу захворювання в залежності від гістологічного типу пухлини, її локалізації, як у різних відділах хребта, так і ступеня поперечного ушкодження хребця. МРТ, АКТ, радіоізотопна сцинтиграфія, допомагають максимально візуалізувати пухлину, встановити її зв'язок з оточуючими тканинами, визначити ступінь деструкції хребця, одержати інформацію про залучення до патологічного процесу інших органів, що дозволяє переглянути покази і протипокази до оперативних втручань, спланувати операцію з урахуванням можливості повноти видалення пухлини, необхідності вертебропластики і стабілізації хребта.
Згадані особливості лікування хворих з компресією спинного мозку викликаної пухлинами хребта, особливо метастатичними обумовлюють значний інтерес серед фахівців (Goldberg H.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Клініка, діагностика і хірургічне лікування пухлин хребта з компресією спинного мозку і його корінців.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок