Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРУПИ ІНТЕРЕСІВ В ЗАСОБАХ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ: ВПЛИВ НА ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЦЕС В УКРАЇНІ

ГРУПИ ІНТЕРЕСІВ В ЗАСОБАХ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ: ВПЛИВ НА ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЦЕС В УКРАЇНІ

Назва:
ГРУПИ ІНТЕРЕСІВ В ЗАСОБАХ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ: ВПЛИВ НА ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЦЕС В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
ДЕМЧЕНКО Олена Анатоліївна
УДК 323:070 (477)
ГРУПИ ІНТЕРЕСІВ В ЗАСОБАХ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ: ВПЛИВ НА ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЦЕС В УКРАЇНІ
Спеціальність 23.00.02 - політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор філософських наук, професор
Токовенко Олександр Сергійович,
Дніпропетровський національний університет,
декан соціально-гуманітарного факультету
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
Денисенко Валерій Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри політології
кандидат політичних наук, доцент
Остапець Юрій Олександрович,
Ужгородський національний університет, доцент кафедри політології
Провідна установа | Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського (м. Одеса)
Захист відбудеться “17” травня 2007 р. о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитись в Науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “14” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент С.В. Ставченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ключовим елементом представницької демократії, поширеної сьогодні у всіх без виключення демократичних країнах, можна вважати вибори громадянами, що мають на це право, членів законодавчих органів та/або вищих посадових осіб. Але для такого електорального представництва характерними є певні недоліки, які в деяких випадках навіть дають можливість сумніватися в тому, що цей режим взагалі можна вважати демократією. Такими є, наприклад, віддаленість більшості громадян від владних центрів, певна ізольованість центрів прийняття рішень та наявність періоду, який починається після виборів і триває до початку наступних, коли влада є не підконтрольною широким колам громадськості.
Для виправлення цієї ситуації демократичний режим має різноманітні засоби та механізми. Одним з них є система функціонального представництва, що постає через діяльність груп інтересів, переважно у формі громадських організацій, змістом якої є реалізація інтересів окремих груп населення через їх агрегацію, артикуляцію, трансляцію на рівень прийняття рішень та відстоювання. Таким чином, групи інтересів надають політичній системі більш представницького характеру, посилюють механізми підзвітності уряду перед населенням, створюють можливість контролю останнього за діяльністю держави.
Взаємодія груп інтересів з владними структурами та між собою, через систему формалізованих та неформалізованих зв’язків, складає основу налагодження та підтримання консенсусних відносин в рамках демократичного політичного устрою. Діяльність кожної з них є важливою, оскільки лише всі вони в сукупності можуть створити плюралістичне середовище для вироблення державної політики.
Визнаючи цей факт, в рамках даного дослідження здійснюється спроба відійти від традиційного для української політології підходу в дослідженнях груп інтересів. Пріоритетом для нас є значення, діяльність і вплив на політичну систему країни чи на державну політику не їх сукупності, а окремої групи з їх числа. Адже, за умови представленості інтересів лише невеликої кількості груп, позитивний ефект їх діяльності для держави і суспільства загалом, фактично втрачається, оскільки вже не можна говорити про них як про канал зв’язку між суспільством та державними органами та про забезпечення ними представництва інтересів суспільства. Тому важливим є дослідження окремих груп інтересів, активно діючих чи таких, що перебувають в латентному стані, з тим, щоб визначити умови і шляхи їх активізації, способи формування та форми діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ГРУПИ ІНТЕРЕСІВ В ЗАСОБАХ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ: ВПЛИВ НА ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЦЕС В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок