Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І ПРОГНОЗУВАННЯ КИСНЕВОГО РЕЖИМУ ВОДНИХ ОБ'ЄКТІВ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І ПРОГНОЗУВАННЯ КИСНЕВОГО РЕЖИМУ ВОДНИХ ОБ'ЄКТІВ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І ПРОГНОЗУВАННЯ КИСНЕВОГО РЕЖИМУ ВОДНИХ ОБ'ЄКТІВ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,84 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МОДЕЛЮВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЦІ
ім. Г.Є.ПУХОВА
Скуратівська Інна Антонівна
УДК 528.94+504+556.5
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І ПРОГНОЗУВАННЯ
КИСНЕВОГО РЕЖИМУ ВОДНИХ ОБ'ЄКТІВ
В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Києво-Могилянська академія”,
Кабінет Міністрів України
Науковий керівник |
доктор технічних наук, професор
Лаврик Володимир Іванович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Кабінет Міністрів України; професор
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор Власюк Анатолій Павлович, Національний університет водного господарства та природокористування, Міністерство освіти і науки України; завідувач кафедри прикладної математики, декан факультету прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Сердюцька Людмила Федорівна, Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України, провідний науковий співробітник
Захист відбудеться 20 вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.185.01 Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, м.Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України за адресою: 03164, м.Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
Автореферат розісланий 1 серпня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради |
Семагіна Е.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Визначення кисневого режиму поверхневих вод є важливою складовою оцінки стану водних екосистем та водозбірних територій. Розчинений кисень забезпечує життєдіяльність живих організмів та самоочисну функцію водної екосистеми. Участь кисню в процесах біологічного, хімічного та фізико-механічного самоочищення водних об’єктів вказує на те, що оцінка концентрації розчиненого кисню має велике практичне і загальнонаукове значення. Враховуючи складність проведення серій екологічних експериментів, синергізм компонентів екосистеми, відсутність вичерпної інформації про їх взаємодію, задачі оцінки, прогнозування та керування кисневим режимом з використанням методів математичного моделювання залишаються недостатньо вивченими, особливо в частині врахування факторів впливу на динаміку розчиненого кисню, що формуються в елементах структури водозбірних територій: водотоках, басейнах, тощо. З аналізу результатів попередніх досліджень (Ізраель Ю.А., Леонов А.В., Гопченко Е.Д., Тучковенко Ю.С., Галкін Л.М., Вінберг Г.Г., Рінальді С., Лаврик В.І.) випливає, що при розв’язання задачі моделювання процесів формування кисневого режиму не враховувались всі фактори, що формують кисневий режим як у водних об’єктах, так і в річковій системі на площі водозбору. Крім того з огляду на сучасні досягнення в області обчислювальної техніки, методів числового та якісного аналізу складних систем з’явилась можливість побудови більш ефективних моделей та методів їх аналізу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконувалась протягом навчання в аспірантурі Національного університету “Києво-Могилянська академія”. Тематика дисертації пов’язана з дослідженнями, що виконувались за договором з Міністерством освіти і науки України №Ф7/556-2001 (проект №06.07/00059 “Розробка методів управління поверхневим стоком урбанізованих територій на прикладі м. Києва ”).
Мета і задачі дослідження.
Мета роботи – розробити математичні та імітаційні моделі для оцінювання і прогнозування впливу структури річкової системи (на площі водозбору) на кисневий режим водних об’єктів в умовах їх евтрофікації .
Для досягнення поставленої мети були визначені такі задачі:
1. Розробити нові та модифікувати відомі математичні моделі динаміки кисневого режиму водних об’єктів з метою врахування впливу структури річкової системи на площі водозбору та внутрішньоводоймних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І ПРОГНОЗУВАННЯ КИСНЕВОГО РЕЖИМУ ВОДНИХ ОБ'ЄКТІВ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО НАВАНТАЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок