Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> синтез систем прийому сигналів у каналах зв’язку з «пам’яттю»

синтез систем прийому сигналів у каналах зв’язку з «пам’яттю»

Назва:
синтез систем прийому сигналів у каналах зв’язку з «пам’яттю»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,47 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство транспорту та зв’язку України
Українська державна академія залізничного транспорту
Трубчанінова Карина Артурівна
УДК 621.391.22:621.396.96
синтез систем прийому сигналів у каналах
зв’язку з «пам’яттю»
05.12.02 – Телекомунікаційні системи та мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській державній академії залізничного транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України.
Науковий керівник: - доктор технічних наук, професор
Поляков Петро Федорович, Державний економіко-технологічний університет транспорту, завідувач кафедри «Менеджмент захисту інформації».
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Колпаков Федір Федорович, Національний аерокосмічний університет «ХАІ» ім.
М.Є.  Жуковського, професор кафедри «Прийом, передача та обробка сигналів»;
- кандидат технічних наук,
Сиващенко Сергій Іванович, Харківський університет повітряних сил ім. І. Кожедуба, заступник начальника кафедри «Авіаційні радіотехнічні системи навігації і посадки».
Захист відбудеться «11» червня 2008 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.820.01 Української державної академії залізничного транспорту, 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
Автореферат розісланий «7» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доцент С.І. Приходько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В теперішній час достатньо добре розвита марківська теорія нелінійної фільтрації, яка є конструктивною при рішенні задач синтезу систем прийому та обробки сигналів у каналах з адитивними завадами. При цьому використовується гауссівська апроксимація апостеріорної щільності розподілу ймовірностей. На основі цієї теорії отримані рішення багатьох задач прийому сигналів з адитивними завадами.
Сучасні системи зв’язку використовують, як правило, фізичні канали зі статистично неоднорідними середовищами, які мають «пам’ять» (інтервал часу багатопроменевості). Однак, як відомо, безпосереднє використання результатів марківської теорії нелінійної фільтрації, яка була сформована до 70-х років і стала сьогодні класичною, для каналів з «пам’яттю» неможливе. Крім цього, для використання марківської теорії нелінійної фільтрації необхідні обширні апріорні відомості про параметри сигналів та завад у каналі зв’язку, про характер їх взаємодії. На практиці розробник системи зв’язку часто не має можливості мати необхідні апріорні дані. В зв’язку з цим актуальним є рішення задачі розробки методів подолання апріорної невизначеності відносно невідомих та випадкових параметрів сигналів, завад та каналів зв’язку. В цьому напрямку отримані значні результати в наукових працях вітчизняних та закордонних вчених (Тихонов В.І., Стратонович Р.Л., Ван Трис Гарри Л., Шахгільдян В.В., Лохвицький М.С., Сосулін Ю.Г., Кловський Д.Д., Мамаєв Д.Д., Тартаковський Г.П., Поляков П.Ф., Поповський В.В., Сойфер В.А., Фінк Л.М., Сейдж Е.П., Мелса Дж.Л. та ін.). При цьому можливість рішення задачі адаптивного прийому на основі марківської теорії нелінійної фільтрації сигналів, що пройшли канал з «пам’яттю» та адитивними завадами не досліджувалася.
Актуальність теми дисертаційних досліджень обумовлюється необхідністю синтезу систем прийому сигналів, які пройшли канал зв’язку з «пам’яттю» та адитивними завадами в умовах апріорної невизначеності (адаптивного прийому), для підвищення завадостійкості прийому.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, результати яких подано у дисертаційній роботі, проводилися в межах наукових досліджень кафедр «Транспортного зв’язку» та «Менеджменту організації на транспорті» Української державної академії залізничного транспорту згідно з планом науково-дослідної роботи з держбюджетних тем: «Дослідження та визначення методів та засобів радіомоніторингу на залізницях України» (№ДР 0107U007062), «Економічне обґрунтування шляхів реформування телекомунікаційної галузі залізничного транспорту відповідно до Концепції Державної програми реформування залізничного транспорту України» (№ДР 0107U009676), «Розробка економічної моделі управління якістю послуг системи зв’язку на залізничному транспорті» (№ДР 0106U009864).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: синтез систем прийому сигналів у каналах зв’язку з «пам’яттю»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок