Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІДЛІТКА ЯК СУБ’ЄКТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (НА МАТЕРІАЛІ КУРСУ „СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА”)

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІДЛІТКА ЯК СУБ’ЄКТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (НА МАТЕРІАЛІ КУРСУ „СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА”)

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІДЛІТКА ЯК СУБ’ЄКТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (НА МАТЕРІАЛІ КУРСУ „СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.Костюка
АПН України
Терновик Наталія Анатоліївна
УДК 159.922.8:82
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІДЛІТКА
ЯК СУБ’ЄКТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
(НА МАТЕРІАЛІ КУРСУ „СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА”)
19.00.07 – ПЕДАГОГІЧНА ТА ВІКОВА ПСИХОЛОГІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука, м. Рівне
Науковий керівниккандидат психологічних наук, доцент Михальчук Наталія Олександрівна, Рівненський державний гуманітарний університет, завідувач кафедри практики англійської мови
Офіційні опоненти:член кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор Боришевський Мирослав Йосипович, Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторії психології особистості
Кандидат психологічних наук Котик Інна Олександрівна, Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського, завідувачка кафедри психології
Провідна установаПрикарпатський національний університет імені
Василя Стефаника МОН України, кафедра педагогічної та вікової психології, м. Івано-Франківськ |
Захист відбудеться 26 квітня 2006 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.453.02 в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розіслано 24 березня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Впродовж XX століття психологи та педагоги сформулювали і обґрунтували уявлення про виключне значення розвитку школяра як суб’єкта пізнавальної діяльності та формування його особистості в процесі шкільного навчання (Ш.А.Амонашвілі, Б.Г.Ананьєв, М.Й.Боришевський, А.В.Брушлинський, Л.В.Занков, Д.Б.Ельконін, Г.С.Костюк, О.М.Леонтьєв, С.Д.Максименко, В.О.Сухомлинський, В.О.Татенко, Т.М.Титаренко, І.М.Цимбалюк, Ю.В.Швалб). Таке навчання вважається запорукою забезпечення прав дитини у відкритому суспільстві (В.С.Біблер, Л.С.Виготський, Д.Б.Ельконін, Е.Еріксон, Ж.П.Сартр, О.В.Сухомлинський).
Розвиток школяра як суб’єкта пізнавальної діяльності особливо важливе в умовах культурологічно-орієнтованого навчання, яке створює оптимальні умови для самовизначення дитини у національній та загальнолюдській культурі (О.Г.Асмолов, Г.О.Балл, В.С.Біблер, А.Г.Волинець, Г.В.Згурський, С.Ю.Курганов, Н.О.Михальчук, Т.А.Російчук, С.О.Черепянова).
У психології проблема, яку ми розглядаємо, найповніше відображена у суб’єктно-діяльнісній методології, потужний вплив на становлення та розвиток якої пов’язаний із дослідженнями Б.Г.Ананьєва, А.В.Брушлинського, Д.М.Узнадзе, С.Л.Рубінштейна, Г.С.Костюка та О.М.Леонтьєва.
Так, А.В.Брушлинським розглянуто взаємозв’язок біологічного та соціального в бутті людини, створено континуально-генетичну концепцію психічного та обґрунтовано положення про його недиз’юнктивність. К.О.Альбухановою-Славською при створенні концепції особистості як суб’єкта життєвого шляху досліджено взаємозв’язки активності, свідомості та особистісної організації часу. Розроблено експериментальну суб’єктно-орієнтовану генетичну методологію психологічного дослідження (С.Д.Максименко, В.О.Татенко, Т.М.Титаренко). У низці сучасних досліджень розглядаються питання філогенетичного та онтогенетичного становлення суб’єкта (Л.І.Анциферова, О.Б.Весна, М.І.Воловикова, Л.І.Гаврищак, А.Л.Журавльов, Є.І.Ісаєв, Н.Ю.Максимова, І.В.Нікітіна, О.К.Осницький, В.М.Пискун, В.В.Селіванов, О.О.Сергієнко, В.І.Слободчиков, В.І.Степанський, В.О.Татенко, В.М.Титов, Г.А.Цукерман та ін.).
Особливе значення має розробка вітчизняними психологами уявлень про підлітка як суб’єкта пізнавальної діяльності та дослідження ними умов, за якими підліток постає таким суб’єктом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІДЛІТКА ЯК СУБ’ЄКТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (НА МАТЕРІАЛІ КУРСУ „СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок