Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБЛЕННЯ ПРИСТРОЮ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ СПОСОБУ ЕЛЕКТРОПУНКТУРНОЇ ТЕРАПІЇ МАСТИТУ КОРІВ

РОЗРОБЛЕННЯ ПРИСТРОЮ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ СПОСОБУ ЕЛЕКТРОПУНКТУРНОЇ ТЕРАПІЇ МАСТИТУ КОРІВ

Назва:
РОЗРОБЛЕННЯ ПРИСТРОЮ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ СПОСОБУ ЕЛЕКТРОПУНКТУРНОЇ ТЕРАПІЇ МАСТИТУ КОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет “Львівська політехніка”
Крижанівський Володимир Ярославович
УДК 615.844:619:618.19-002
РОЗРОБЛЕННЯ ПРИСТРОЮ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ
СПОСОБУ ЕЛЕКТРОПУНКТУРНОЇ ТЕРАПІЇ
МАСТИТУ КОРІВ
05.11.17 – медичні прилади та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Смердов Андрій Андрійович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри електронних засобів
інформаційно – комп'ютерних технологій
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Сігал Валерій Львович,
Інститут нейрохірургії АМН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник
доктор фізико - математичних наук, професор
Драган Ярослав Петрович,
Тернопільський державний
технічний університет ім. Івана Пулюя,
професор кафедри біотехнічних систем
Провідна установа: Харківський національний
університет радіоелектроніки
Міністерства освіти і науки України,
кафедра біомедичних електронних пристроїв
та систем
Захист відбудеться “ 21 ” травня 2002р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.10 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. С.Бандери,12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “ 18 ” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Романишин Ю.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток тваринництва до певної міри стримується поширенням таких захворювань сільськогосподарських тварин, як мастити. За своїм розповсюдженням та економічним значенням мастити стоять на першому місці серед хвороб вимені у великої рогатої худоби, і тому їх віднесено до першорядної проблеми ветеринарної медицини.
Статистичні дані про рівень захворювання маститом свідчать, що незважаючи на наявність достатньо ефективних лікувальних засобів, а також сучасних систем профілактики захворювання тримається на високому рівні і досягає 30% корів у стаді. Економічні втрати лише від зниження молочної продуктивності корів в період хвороби сягають (47 – 62)%, що в середньому становить 227 кг на одну корову (4,5 кг молока за добу). Застосування хімічних препаратів, зокрема на основі антибіотиків і гормонів, часто призводить до небажаних наслідків: забруднення молока та м'яса, пригнічення функцій організму тварин, виникнення адаптації до їх дії.
Крім того, надмірне застосування тваринам різних лікарських і хімічно активних речовин, котрі акумулюючись попадають до організму людини через продукти тваринництва, призводить до зростання алергічної симптоматики до ліків, зміни патологічної структури захворювань, розвитку токсикоманії та інших ускладнень.
До ефективних немедикаментозних методів лікування різних акушерсько – гінекологічних захворювань тварин відносять методи з застосуванням лазерного випромінювання, електромагнітного впливу УВЧ, КВЧ, НВЧ, електропунктури і магнітотерапії. Ці методи передбачають вплив фізичними факторами на зони Захар'їна – Геда і більш локалізовані зони – біологічно активні точки (БАТ).
Вплив на БАТ слабким електричним струмом трансформувався в окрему різновидність рефлексотерапії – електропунктуру (без порушення цілісності шкіри) та електроакупунктуру (через попередньо введену голку). Хоча в ветеринарній практиці електропунктура почала застосовуватись більше двадцяти років тому, на сьогоднішній день в цій галузі залишається багато неясностей, пов'язаних, по-перше, з механізмом її дії, по-друге, методиками застосування і, по-третє, розвитком її технічного оснащення.
Прилади для електропунктурної рефлексотерапії поділяють за функціональним призначенням: для пошуку БАТ; для вимірювання біофізичних параметрів БАТ з діагностичною метою; для впливу на БАТ різними фізичними факторами з лікувальною метою; комплексні пристрої, що об'єднують функції пошуку, вимірювання біофізичних параметрів і терапевтичної стимуляції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБЛЕННЯ ПРИСТРОЮ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ СПОСОБУ ЕЛЕКТРОПУНКТУРНОЇ ТЕРАПІЇ МАСТИТУ КОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок