Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ПРОЗА КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ. ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОЇ ІМАНЕНТНОСТІ

УКРАЇНСЬКА ПРОЗА КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ. ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОЇ ІМАНЕНТНОСТІ

Назва:
УКРАЇНСЬКА ПРОЗА КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ. ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОЇ ІМАНЕНТНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,09 KB
Завантажень:
524
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМ. Т.Г.ШЕВЧЕНКА
УДК 821.161.2-3(09)"18/19"
ШУМИЛО Наталія Микитівна
УКРАЇНСЬКА ПРОЗА
КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ.
ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОЇ ІМАНЕНТНОСТІ
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ -2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділі давньої та класичної української літератури Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Науковий консультант доктор філологічних наук, професор
Федченко Павло Максимович ,
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Офіційні опоненти: – доктор філологічних наук, професор
Голомб Лідія Григорівна,
професор кафедри історії української літератури Ужгородського національного університету; –
доктор філологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Ільницький Микола Миколайович,
завідувач кафедри теорії літератури і порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка; –
доктор філологічних наук, професор
Ткачук Микола Платонович,
завідувач кафедри історії української літератури Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Провідна установа Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, кафедра української літератури. Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “14” квітня 2004 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “11” березня 2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М.Нога


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В українському літературознавстві пострадянського часу, коли надмірний соціологізм у трактуванні мистецтва, його сутності й етапів розвитку, його функціональних властивостей виявив свою неправомірність, а 1917 рік уже не визначав відліку “нової доби” в історії світової цивілізації, – намітилися тенденції освоєння інших принципів періодизації вітчизняного літературного процесу, зокрема на взірець періодизації західноєвропейської: за століттями. Як наслідок “запрограмувалася” на забуття така важлива проблема, як специфіка “перехідних епох” у розвитку літератури і мистецтва. Тим часом вони заслуговують особливо пильного вивчення. Вже хоча б тому, що в нестабільному, “пограничному” мистецькому просторі (на зламі XIX–XX ст. він був саме таким і в Україні) стикаються і своєрідно трансформуються художні здобутки і досвід різних часів і поколінь, але і в творчій практиці, і в теоретичних концепціях, разом із тим, виразно окреслюються незмінно-традиційні цінності культурних здобутків нації. В літературі, відповідно до вимог часу, постають незнані досі теми, мотиви, образи, система жанрів, відбувається “дифузія” стильових напрямів і течій, а попри те – даються взнаки, по-своєму проявляються тривалі внутрішні закономірності національного літературного розвитку.
В українській літературі перехідний період між минулим та позаминулим століттями позначений виразно своєрідними особливостями. Це не лише активне засвоєння духовного і мистецького досвіду сусідніх, зокрема східноєвропейських, народів, а й вироблення таких літературно-мистецьких орієнтирів, відтак і втілення їх у творчій практиці, котрих не було і, по суті, не могло бути в силу специфіки історичної долі українців як нації. Зміна цих орієнтирів в Україні пов’язана з чергуванням мистецько-історичних явищ, яке асоціюється з окцидентальним (західноєвропейським, позначеним християнськими цінностями) мистецтвом. Це – серед причин зміни в українській літературі одного художнього напряму іншим, при тому, що не завжди вони, ці зміни, відбуваються рішуче, докорінно. Швидше навпаки: паралельно з новаторськими тенденціями зберігається тяглість спадкоємних традицій, які багато в чому визначають особливості такого складного в літературі кінця ХІХ – початку XX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ПРОЗА КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ. ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОЇ ІМАНЕНТНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок