Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ СТАРШОКЛАСНИКІВ

ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ СТАРШОКЛАСНИКІВ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ СТАРШОКЛАСНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Косяк Людмила Іванівна
УДК 37.036
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ
ЕСТЕТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ СТАРШОКЛАСНИКІВ
13.00.09 - теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Буряк Володимир Костянтинович, Криворізький державний педагогічний університет, ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Мельничук Сергій Гаврилович, Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка, завідувач кафедри педагогіки педагогічного факультету; кандидат педагогічних наук, доцент Бутенко Наталія Іванівна, Херсонський державний педагогічний університет, доцент кафедри педагогіки і психології.
Провiдна установа: Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, кафедра теорії та історії педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 24 січня 2001 року о 1400 годинi на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54, ауд. 230. З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54).
Автореферат розісланий 22 грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Штельмах Г.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Напередодні третього тисячоліття, в період докорінних перетворень у роботі загальноосвітньої школи, появи великої кількості ліцеїв, гімназій, спеціалізованих, приватних шкіл, як ніколи актуальною постає проблема створення досконалої системи освіти, виховання і розвитку підростаючого покоління. При цьому одним із головних завдань є виявлення у процесі навчальної роботи природних нахилів та обдарувань кожної дитини і формування на їх основі, відповідно до суспільних проблем і потреб особистості, широкого кола стійких естетичних інтересів, які допомагають молодій людині самостійно вирішувати питання організації спілкування зі світом прекрасного.
Проблема інтересу, стимулів діяльності здавна хвилювала людство, була предметом глибоких роздумів. Вона належить до найбільш складних і дискусійних не тільки для педагогіки, але й для ряду інших наук, які послуговуються цим поняттям.
У соціології питанням інтересів людини, їх ролі в її житті та діяльності велику увагу приділяли А.Г.Здравомислов, В.М.Іванчук, А.М.Сохор, В.О.Трипольський, В.С.Цукерман та ін.; у психології - Б.Г.Ананьєв, Л.С.Виготський, Л.А.Гордон, О.М.Леонтьєв, П.М.Якобсон та ін.; у педагогіці - М.А.Верб, Л.Н.Коган, І.В.Логінова, С.П.Кудрявцева. Тенденція диференціювати загальне поняття "інтерес" розвинена в дослідженнях ленінградських педагогів В.Н.Липника, Т.М.Мілушевої, Ф.К.Савіної, В.О.Філіпової, І.Г.Шапошникової на чолі з професором Г.І.Щукіною, які вивчали специфіку інтересу до різних навчальних предметів і його вплив на розвиток особистості школяра.
Багато хто з дослідників, прагнучи розкрити сутність інтересу, наводить найрізноманітніші його визначення: вибіркова спрямованість людини, її уваги (М.Ф.Добринін), її думок, помислів (С.Л.Рубінштейн); активне пізнавальне (В.Г.Іванов, В.М.М'ясищев), емоційно-пізнавальне (Н.Г.Морозова) ставлення людини до світу.
За останні роки в Україні проводяться інтенсивні дослідження проблем естетичного виховання учнів, визначається вплив різноманітних форм, методів, засобів виховної роботи на естетичний розвиток особистості (Б.А.Брилін, В.Г.Бутенко, Н.І.Бутенко, Л.П.Вовк, Г.Є.Гребенюк, О.Н.Дем'янчук, В.В.Зубарєв, Л.Г.Коваль, О.А.Комаровська, В.Г.Кузь, С.Г.Мельничук, Н.Є.Миропольська, О.Г.Мороз, Г.С.Тарасенко, Л.М.Філатова, Г.П.Шевченко та ін.). Однак при розмаїтості точок зору на естетичний інтерес і його роль у посиленні виховної функції навчання ця проблема не отримала всебічного висвітлення та теоретичного обґрунтування в працях сучасних дослідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ІНТЕРЕСІВ СТАРШОКЛАСНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок