Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Приватизація державного майна як спеціальна підстава набуття права власності

Приватизація державного майна як спеціальна підстава набуття права власності

Назва:
Приватизація державного майна як спеціальна підстава набуття права власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,00 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
АЛДАНОВ ЮРІЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 347.124:332.025.28
Приватизація державного майна як спеціальна
підстава набуття права власності
Спеціальність 12.00.03 — Цивільне право і цивільний процес; сімейне право;

міжнародне приватне право
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ — 


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі міжнародного приватного та митного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Кучер Борис Іванович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка (м. Київ),
доцент кафедри міжнародного приватного та митного права.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук,
професор, академік АПрН України,
Луць Володимир Васильович,
Академія муніципального управління (м. Київ),
професор, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін;
кандидат юридичних наук, доцент
Виноградова Ганна Валеріївна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова (м. Київ)
доцент кафедри правознавства Інституту історичної освіти.
Провідна установа: Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого (м. Харків).
Захист відбудеться “26” червня 2006 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, /1.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10).
Автореферат розіслано “25” травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М.Гнатовський
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. За умов економічних реформ в Україні відбулися істотні зміни у співвідношенні спеціальних і універсальних підстав виникнення права власності різних форм. Приватизація державного майна стала одною з провідних підстав набуття права власності, визначальний зміст якої порівняно з іншими підтверджує факт переваги недержавного сектора у всіх сферах економічної діяльності.
Пов’язані з реформуванням економіки нашої держави зміни форм і структури власності нині торкаються інтересів учасників цивільних відносин, які прямо чи опосередковано брали (або беруть) участь у ринкових перетвореннях, тісно поєднаних із приватизацією. Тому за сучасних умов, ступінь розвитку та вдосконалення правового захисту засад відносин власності в українському суспільстві (їх достатність) буде визначатися ефективністю, а головне передбачуваністю державної законодавчої політики з огляду на нормативне врегулювання широкого кола правових питань, які виникали, виникають і виникатимуть щодо державної власності, яка завдяки ринковій перебудові економіки трансформується у власність приватну.
Приватизація державного майна як спеціальна підстава набуття права власності, а також приватизаційні правочини з державним майном як невід’ємна складова цієї підстави, на наш погляд, поки що досліджені недостатньо повно. Незважаючи на специфічне положення названої підстави набуття права власності, вітчизняним і зарубіжним науково-правовим джерелам, на жаль, ще бракує комплексних досліджень, пов’язаних з аналізом регулювання правовідносин у сфері приватизації, в тому числі нормативно-правових актів різного рівня. Ті ж наукові праці, що присвячені дослідженню цивільно-правових аспектів приватизації державного майна, здебільшого торкаються лише окремих питань щодо його відчуження та не охоплюють усього комплексу правових проблем, які виникають під час зміни форми власності, оскільки висвітлюють переважно лише певні властивості та окремі аспекти зазначених правовідносин, а тому не можуть бути теоретичною основою для усунення наявних прогалин чинного законодавства України, виникнення та існування яких неминуче пов’язано з поступовим розвитком суспільних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Приватизація державного майна як спеціальна підстава набуття права власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок