Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ БАГАТОВОДДІ БАКТЕРІАЛЬНОГО ГЕНЕЗУ

СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ БАГАТОВОДДІ БАКТЕРІАЛЬНОГО ГЕНЕЗУ

Назва:
СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ БАГАТОВОДДІ БАКТЕРІАЛЬНОГО ГЕНЕЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Яковлєва Тетяна Анатоліївна
УДК 618.36008.64091.8
СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ БАГАТОВОДДІ БАКТЕРІАЛЬНОГО ГЕНЕЗУ
14.01.01– акушерство і гінекологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Грищенко Ольга Валентинівна, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри перинатології та гінекології
Офіційні опоненти: – доктор медичних наук, професор Богдашкін Микола Григорович, Харківський державний медичний університет, професор кафедри акушерства та гінекології №2 
– доктор медичних наук, професор Луценко Наталія Степанівна, Запорізький інститут удосконалення лікарів, завідувач кафедри акушерства та гінекології.
Провідна установа
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м. Київ), відділ патології вагітності та пологів.
Захист відбудеться “ 27 ” березня 2003 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті (61022, м.Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м.Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 27 ” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, доцент _________________О.П. Танько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Внутрішньоутробна інфекція продов-жує залишатися однієї з основних причин перинатальної захворюваності й обу-мовлює до 20% випадків перинатальної смертності (М.А.Башмакова і співавт., 1995; Б.Л. Гуртовий і співавт., 1996). За даними ряду ведучих клінік України гестаційний період ускладнюється внутрішньоутробним інфікуванням у 10–12% вагітних, досягаючи в групах високого інфекційного ризику 30% (Н.В. Орджонікідзе, 1999; В.К.Чайка, 1999). Інфекційні поразки виявляються в 30% усіх мертвонароджених і померлих у ранньому неонатальному періоді дітей і є безпосередньо причиною ранніх неонатальних втрат від 11% до 45% (А.В.Цин-зерлинг, 1992; В.Н.Кузьмін, 1995). Внутрішньоутробне інфікування є причиною уроджених пороків розвитку в 2% новонароджених, у 60% приводить до хронічної внутрішньоутробної гіпоксії за рахунок розвитку вторинної плацен-тарної недостатності інфекційного генезу, у 24% випадків викликає респіра-торний дистрес-синдром новонароджених, їм обумовлені до 76% порушень ранньої адаптації новонароджених (А.В.Цинзерлинг, 1993; Э.К. Айламазян, 1994; R.Grio, 1994). З огляду на те, що в Україні смертність лише на 62% компенсується народжу-ваністю, боротьба за життя кожної дитини має велике державне значення.
Об'єктом нашого дослідження з'явилося багатоводдя інфекційного генезу. Незважаючи на досягнуті успіхи у вивченні причин виникнення багатоводдя інфекційного генезу, питання його профілактики й ефективного лікування, з метою запобігання реалізації в інфекційний процес у новонароджених, залишаються складними і невирішеними (Б.Л. Гуртовий і співавт., 1996; Н.М.Нізова і співавт., 1998; L.C. Gilstrap, 1990).
Багатоводдя свідчить про проникнення збудника у фетоплацентарний комплекс із порушенням функції амніон-цитотрофобласт-децидуальної ткани-ни, процесів резорбції вод на фоні їхньої гіперпродукції як амніоном, так і сечо-ви-відною системою плоду. Патологія збільшується пригнобленням імунної від-по-віді організму вагітної, перевагою альтернативних процесів у фетоплацен-тар-ному комплексі, на фоні незрілості клітинного і гуморального імунітету плоду. Етіопатогенетичне лікування бактеріального багатоводдя повинне бути спря-мо-ване на елімінацію збудника, відновлення функції фетоплацентарного комп-лексу, параплацентарного обміну навколоплідних вод, оптимізацію імунної відповіді організмів матері і плоду на запальний процес.
Цим вимогам відповідає запропонований нами комплексний метод ліку-вання бактеріального багатоводдя з використанням цефуроксима і систем-ної ензимотерапії (СЕТ).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ БАГАТОВОДДІ БАКТЕРІАЛЬНОГО ГЕНЕЗУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок